Газета про вакцинацію в Латвії поширюватиметься лише латиською мовою

Інформаційна газета про вакцинацію від Covid-19 буде поширюватися по пошті з середини травня, але тільки на латиській мові, повідомила представник бюро вакцинації Ієва Стуре на засіданні парламентської комісії з публічних витрат і ревізій.

На питання депутатки Крісті Бауман, чи буде газета про вакцинацію поширюватися і російською мовою, Стуре відповіла, що відповідно до вказівок Центру державної мови така газета може бути запропонована російською мовою тільки в тому випадку, якщо людина висловить таке бажання.

Повідомляє Кий-інфо з посиланням на DELFI

“Ми не можемо готувати видання на двох мовах. Ми можемо поширювати газету латиською мовою, вказавши посилання, де її можна прочитати російською мовою“, – сказала Стуре.

Бюро вакцинації прийшло до висновку, що більш скептично ставляться до вакцинації саме російськомовні жителі, що не читають латиські ЗМІ.

У газеті будуть висвітлені такі питання, як механізм дії вакцин, порівняння вакцин різних виробників, очікувані побічні ефекти і ефективність, практична інформація про процес вакцинації, про те, як записатися на щеплення та ін.