[:ru]Гаагский трибунал увидел на Донбассе признаки международного вооруженного конфликта [:ua]Гаазький трибунал побачив на Донбасі ознаки міжнародного збройного конфлікту [:]

Прокуратура Міжнародного кримінального суду встановила факти військового протистояння між українськими військовими та збройними силами Російської Федерації.

[:ru]

В Гаагском суде зафиксировали два периода особенно ожесточенных боев с начала конфликта на украинском Донбассе – в Иловайске в августе 2014 года и в Дебальцево с января по февраль 2015 года.

Предварительным  расследованием установлено, что вооруженные формирования боевиков “ДНР” и “ЛНР”, “достаточно организованы, чтобы рассматриваться как стороны немеждународного вооруженного конфликта”.

“Канцелярия Прокурора присовокупила дополнительные сведения, указывающие на факт существования прямого военного противостояния между вооруженными силами Российской Федерации и Украины, из чего следует, что самое позднее с 14 июля 2014 года, параллельно с немеждународным вооруженным конфликтом, на востоке Украины имел место международный вооруженный конфликт”, – говорится в докладе.

[:ua]

У Гаазькому суді зафіксували два періоди особливо запеклих боїв від початку конфлікту на українському Донбасі – в Іловайську у серпні 2014 року і у Дебальцевому з січня по лютий 2015 року.

Попереднім розслідуванням встановлено, що збройні формування бойовиків “ДНР” та “ЛНР”, “досить організовані, щоб розглядатися як сторони неміжнародного збройного конфлікту”.

“Канцелярія Прокурора також привела додаткові відомості, що вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації та України. З чого випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з неміжнародним збройним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт” , – сказано у доповіді.

[:]