Фундація DEJURE: добилися покарання судді за системне звільнення п’яних водіїв від відповідальності

Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя покарала суддю Печерського суду Світлану Смик.

Про це повідомляє kyiinfo з посиланням на сторінку фундації DEJURE.

За останні 2 роки суддя розглянула понад 300 справ водіїв напідпитку, і в 76% випадків затягувала розгляд і закривала провадження через закінчення строків.

Смик – яскравий приклад судді, яка системно повертала водіїв-п’яниць на дороги й наражала нас усіх на смертельну небезпеку, бо відчувала повну безкарність. За ці очевидні кричущі порушення ВРП покарала суддю… доганою і позбавила премії на місяць.

Нагадаємо: суддя Смик “відмазала” від покарання свого колегу суддю Бабенка, який п’яним тікав від поліцейських. Рішення щодо Бабенка суддя ухвалила з феєричною швидкістю – за день до того, як ВРП мала розглянути на нього скаргу.

Зрештою дисциплінарна палата ВРП внесла подання про звільнення Бабенка, бо є усі докази, що він кермував напідпитку. А от у діях судді Смик у справі Бабенка ВРП не побачила жодних порушень і відмовилась відкрити провадження.

Масове відмазування нетверезих водіїв — грубе порушення, за яке Вища рада правосуддя мала б звільняти суддів. А натомість здебільшого взагалі не бачить проблем у їхніх діях, або “карає” попередженнями чи доганами. Проте з цією недоброчесною ВРП бодай м’які покарання вже є нашим спільним досягненням. Завдяки нашій з вами увазі Вища рада правосуддя хоч вибірково і м’яко, але карає очевидних порушників.“, – пишуть юристи.