Фрідман хоче “завести” в український Альфа-банк $1 мільярд аби зняли санкції – WSJ

Російський олігарх Міхаіл Фрідман хоче перевести 1 млрд доларів в український "Альфа-банк", власником якого він є – таким чином він хоче аби зняли санкції у Британії.

Підписуйтесь на нас у telegram

“Альфа-Банк-Україна” запропонував посадовцям у Києві дозволити Фрідману перевести в банк 1 млрд доларів своїх особистих статків.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на  Wall Street Journal.

Голова наглядової ради “Альфи” Роман Шпек заявляв, що акціонери, зокрема Фрідман, хочуть підтримати банк, щоб він “залишався керованим і продовжував працювати на користь українській економіці”. Шпек зазначив, що “Альфа-Банк Україна” направив свою пропозицію до Національного банку в червні. 

У коментарі WSJ він повідомив, що ці гроші будуть використані для фінансування важливих проєктів в Україні: інфраструктура, охорона здоров’я, продовольча та енергетична безпека.

Шпек заперечив, що запропонована передача коштів мала на меті забезпечити послаблення санкцій.

“Для нас це дійсно важливий економічний проект, і ми хотіли б уникнути будь-яких спекуляцій, що Фрідман і його партнери хочуть інвестувати 1 млрд дол в Україну, щоб отримати щось в іншій країні“, — сказав Шпек. “Я не вважаю це якоюсь спекуляцією чи грою, яка в майбутньому може допомогти уникнути або скасувати санкції. Це зовсім інше питання”.

Фрідману знадобиться спеціальний дозвіл від ЄС, щоб отримати доступ і переказати гроші зі своїх рахунків в Україну. Минулого тижня “Альфа-Банк Україна” звернувся до Ради Європи від його імені, повідомив Шпек. 

Є багато сторін, які звертаються до Мінфіну США та Державних департаментів з проханням виключити їх зі списків”, — сказав Еріх Феррарі, адвокат, який раніше представляв кілька відомих цілей санкцій”.

Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив, що уряд у Києві розглядатиме пропозицію Фрідмана.

“Мета санкцій – не отримати гроші від деяких багатих росіян”, – сказав він. “Мета санкцій — створити гідний тиск на еліти, щоб вони припинили війну”

Міхаіл Фрідман – російський олігарх, проти якого через зв’язки з владою РФ були накладені санкції ЄС та Британії після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. США наклали проти Фрідмана санкції ще у 2018 році.