ФРАНКІВКА ПРОПЛИВЛА МИЛЮ У КРИЖАНІЙ ВОДІ

Іванофранківка Марина Цимашевич стала першою українкою та 388 людиною на Землі, що пропливла Льодову Милю – один з найважчих запливів на планеті.

Марині вдалося проплисти навіть на кілька метрів більше – 1612 м у воді 4,3С за 44 хвилини, – повідомляє Galka.if.ua.


Сказати що було важко – то нічого не сказати. Більшу частину дистанції я пропливла спокійно, а на останніх 300 метрах від переохолодження м’язи просто стали відмовляти. Я з усіх сил пнуся плисти – а вони просто не слухають! Доплила я тільки завдяки команді підтримки, яка всі 300 останніх метрів кричала «Давааай!! Ще!!!! Ще трохи!!! Ти зможеш!!! Даваааай!!!!”, – говорила дівчина.

Льодова миля – це індивідуальний заплив на 1609 м в крижаній воді з температурою нижче 5 в одному купальнику, шапочці і окулярах. Встановлення рекорду відбувалося в Польщі, під наглядом рятувальників та міжнародної асоціації плавання у крижаній воді.

До того ж, цікавий факт, в льодовому плаванні заплив вважається закінченим не коли плавець вийшов з води, а коли прийшов до себе, загроза життю минула і стан організму стабілізувався – адже процес відігрівання перемерзлого організму довший і часто набагато небезпечніший, ніж саме плавання.

Історичний заплив на 1609 метрів відбувся зранку 16 січня у Польщі. Температура води становила +4,3°, температура повітря була -1,1°.

Марина розповіла, що плавати навчилася лише п’ять років тому. І майже одразу взялася за марафонські дистанції. А вже згодом зацікавилася плаванням у крижаній воді.

Приєднуйтесь до нашого каналу в телеграм https://t.me/kyiinform