ФОТО: СБУ СПІЙМАЛА НЕОНАЦИСТІВ РАЗОМ З “ГІТЛЕРОМ”

Служба безпеки України припинила діяльність неонацистської терористичної групи, послідовників австралійського терориста Брентона Тарранта, - повідомляє “Кий-Інфо” з посиланням на СБУ.

Лідером групи неонацистів являється особа на прізвисько “Гітлер”. Чи є він громадянином України не уточнюється. 

Досудове розслідування встановило, що він через електронні засоби зв’язку та месенджери організував конспіративну мережу з масового розповсюдження матеріалів, зокрема «Маніфесту» Б.Тарранта із закликами та інструкціями щодо вчинення терактів на расовому і релігійному ґрунті.

Угрупування здійснив переклад “Маніфесту” українською та російською мовами і розповсюджувало його у друкованому вигляді. 

За результатами проведення комплексу слідчих дій, у тому числі відповідних експертиз та обшуків, правоохоронці отримали докази причетності «Гітлера» до злочинної діяльності. Також вилучено друковані видання «Маніфесту», засоби зв’язку та оргтехніку, із використанням якої поширювали терористичні матеріали, а також неонацистську символіку”, – йдеться у повідомленні.

Заявляється, що лідеру угрупування повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 27 (види співучасників) та ч. 258-2 (публічні заклики до вчинення терористичного акту) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Раніше встановлено, що активну участь у діяльності цієї групи брали декілька осіб з неонацистського середовища, одним з ватажків яких був громадянин РФ, затриманий влітку 2020 року Службою безпеки України у Києві.

Тому схоже, що це вже другий “Гітлер” якого схопила СБУ. Адже перший, що затриманий влітку, для продажу літератури користувався ніком Hitler_Himself.

Іноземцю оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 258-2, ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

СБУ нагадує, що у березні 2019 року ідеолог неонацистів Брентон Таррант вбив 51 та поранив 40 мусульман у мечетях міста Крайчестер у Новій Зеландії. Терорист здійснював он-лайн трансляцію розстрілу, а перед цим поширив у мережі Інтернет так званий маніфест «Велика заміна». У ньому Таррант закликав до скоєння терактів стосовно представників інших рас та релігій.