ФБР підозрює Манафорта у відмиванні грошей для Януковича

У Сполучених Штатах ФБР перевіряє кілька компаній і низку грошових переказів, пов'язаних з екс-політтехнологом Полом Манафортом.

Федеральне Бюро Розслідувань вивчає великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на банківські рахунки в США, щоб з’ясувати, чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича.

Бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $ 3 млн на рахунки офшорних компаній, пов’язаних з Манафортом, які здійснювались в 2012-13 роках.

Результат пошуку зображень за запитом "манафорт"

“На ці транзакції звернули увагу співробітники правоохоронних органів ще в 2012 році, коли почали вивчати банківські перекази, щоб визначити, чи приховував Манафорт гроші від податкових органів, та чи допомагав він Януковичу, наближеному до президента Росії Володимира Путіна, відмивати кошти, вкрадені через корупційні оборудки “, – пише американське видання “Buzzfeed”.

Вперше грошові перекази були помічені американськими фінансовими установами, які, відповідно до закону, зобов’язані повідомити про це у відділ казначейства.

Результат пошуку зображень за запитом "манафорт"

Такі “звіти про підозрілу активність” не є доказом порушення. Федеральний закон вимагає, щоб фінансові установи подавали звіти про касові операції, які перевищують 10 000 доларів за один день, навіть якщо ці операції виглядають законними. Банки також повинні подавати звіти, коли вони підозрюють відмивання грошей або інші фінансові злочини.

Співробітники банку відзначають незвичну поведінку серед п’яти офшорних компаній, які, за словами чиновників, пов’язані з Манафортом, серед них: Global Endeavor Inc., Lucicle Consultants Ltd. та інші. Ці компанії відправляли гроші в доларах без пояснення чи призначення. Федеральні співробітники правоохоронних органів заявили, що походження грошей ховалось за багатьма “шарами” компаній. Значна частина грошей опинилася на рахунках будівельних фірм, хедж-фондів та навіть автосалону.