Естонцям не варто вчити російську мову, ця країна – агресор, – позиція естонців

Немає ніяких перспектив для вивчення російської мови. Необхідно вчити німецьку, англійську, французьку, іспанську мови, - естонські

Ведучі програми «Keskpäevatund» на радіо Kuku Прійт Хибемягі, Айнар Рууссаар і Індрек Таранд говорили про елітний колективний імунітет нового уряду у коаліційному договорі, підтримку партій і про корупцію, а також про перехід на естономовну освіту.

Рууссаар нагадав, що одне з дуже потужних обіцянок Партії реформ перед останніми виборами було, що слід дуже швидко перейти на естономовну освіту.

«Юрген Ліги навіть публічно заявив, що це може відбутися протягом п’яти років. Але тепер цей уряд ясно дало зрозуміти, що ми забуваємо про це. Що в найближчі два роки ми не будемо докладати особливих зусиль для переходу на естономовну освіту. У Іда-Вірумаа будуть і далі існувати школи, де навчання проходить 60 на 40, тобто 60 відсотків на естонській і 40 відсотків на російській, і де випускник основної школи не може ні слова сказати естонською », – заявив Рууссаар.

Також Хибемягі каже, що дійсно не розуміє, чому дітей змушують вивчати російську мову. Насправді вони нічому не вчаться, після закінчення школи вони не можуть розмовляти російською, і взагалі, навіщо потрібно вчити російську мову? По-перше, вони не будуть читати Тургенєва і Гоголя в оригіналі, оскільки є хороші переклади на естонську мову творів Тургенєва, Гоголя та інших російських письменників.

По-друге, для того, щоб ми якось змогли б навести порядок, щоб російськомовні жителі Естонської Республіки зрозуміли, що тут потрібно говорити естонською; у естонських дітей немає причин вивчати російську мову, оскільки в Естонії є одна державна мова і це – естонську мову. Також Росія для Естонії досить недружня країна, якихось особливих справ з нею не ведеться, ця країна постійно загрожує Естонії і погано відноситься до Естонії. Немає ніяких перспектив для вивчення російської мови. Необхідно вчити німецьку, англійську, французьку, іспанську мови», – вважає Хибемягі.