“Енергоринок” обікрали на 300 мільйонів

Посадові особи надали до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, недостовірні відомості про введення в експлуатацію пускового комплексу сонячної електростанції.

Поліцейськими було викрито схему з незаконного заволодіння державними коштами ДП “Енергоринок” шляхом реалізації електроенергії за завищеною вартістю на суму понад 300 мільйонів гривень.

Встановлено, що посадовці товариства з обмеженою відповідальністю з виготовлення сонячної електроенергії звернулися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, з проханням збільшити потужність вироблення сонячної електроенергії, у зв’язку із введенням в експлуатацію пускового комплексу. Хоча на той час робота комплексу не була запущена, інформує офіційний онлайн ресурс Нацполіції.

За даними правоохоронців, на підставі фіктивних документів приватна компанія  отримала дозвіл на збільшення потужності сонячної електростанції та затверджений “зелений” тариф майже на рік раніше від фактичного зведення станції.

Підприємство здійснило фіктивну закупку обладнання, яке дає можливості для запуску станції. Крім того, на період подачі документів до Державної комісії комплекс сонячної електростанції знаходився на стадії будівництва. Тому відповідний коефіцієнт “зеленого” тарифу не міг бути застосований, а документи, які були подані до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, містять у собі недостовірні дані.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Відповідно до висновку судово-економічної експертизи встановлено, що ДП “Енергоринок”» протягом чотирьох років безпідставно сплачувало приватному підприємству  кошти за реалізовану електричну енергію.