“Экипаж МКС не смог устранить утечку воздуха с помощью скотча”

Цей заголовок схожий на жарт, але насправді - це факт!

Усунути витік повітря в російському модулі “Звєзда” Міжнародної космічної станції за допомогою скотчу не вийшло, тиск в “протікающому” відсіку продовжує знижуватися. Це стало зрозуміло з переговорів екіпажу з Землею, що транслюються НАСА, передає РІА Новини.

У неділю російські космонавти Анатолій Іванишин та Іван Вагнер заклеїли скотчем гумові ущільнювачі в стикувальному вузлі, оскільки фахівці порахували, що з часом вони могли зносилися і почати текти. Потім екіпаж на ніч закрив люк в проміжну камеру модуля “Зірка”, де знаходиться стикувальний вузол, для контролю тиску.

Після відкриття люка в понеділок вранці Іванишин повідомив в підмосковний центр управління польотом, що тиск в “протікаючому” відсіку становив 617 міліметрів ртутного стовпа.

“Прийнято, Анатолій, 617 тиск”, – відповів фахівець центр.

Оскільки вчора перед закриттям люка тиск у відсіку був 732 міліметра ртутного стовпа, то виходить, що за 13 годин він знизився на 115 міліметрів (темп падіння тиску приблизно 9 міліметрів на годину).

На думку виконавчого директора по пілотованим програмам “Роскосмосу” Сергія Крикалев, на станцію доведеться постачати додаткові обсяги повітря, якщо екіпажу не вдасться тривалий час усунути витік.

Ось вам новітні технології РФ. Заздри, Ілон Маск….