Експерти університету Берклі та NASA допоможуть українцям будувати сучасні та екологічні міста

21 грудня у Києві відбулася прес-конференція, на якій був представлений дослідницький центр «Enwirenment». Цей проект має на меті разом з експертами Каліфорнійського університету у Берклі дізнатися, як розвивалися українські міста останні десять років, та створити рекомендації з будівництва нерухомості в країні.

Дослідницький центр буде вивчати розвиток українських міст, спираючись на дані супутників NASA, проектні дані компанії UTG, наукові роботи українських та міжнародних університетів

«Enwirenment» досліджуватиме не лише загальні тенденції змін екології, а й вплив конкретних проектів на навколишнє середовище. Особливу увагу приділятимуть залежності температури від забруднюваності міст, кількості зелених зон та якості будівельних матеріалів. Дослідження почнуть проводити вже на початку 2018 року.

До проекту приєдналися українські вищі навчальні заклади: університет ім. Тараса Шевченка та Києво-Могилянська академія, компанія UTG, платформа «Розумне місто» та Київська МДА.

Володимир Бугров – проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім. Тараса Шевченка, назвав два позитивні аспекти співпраці ВУЗів з дослідницьким центром: «По-перше, це аналіз та опрацювання баз даних українськими студентами та аспірантами для наукових досліджень. По-друге, це можливість для всіх українських університетів долучитися до відомого у цілому світі ландшафтного розвитку».

Володимир Бугров, Фото: КНУ ім. Т. Шевченка

Першим проектом співпраці «Enwirenment» та КМДА може стати індустріальний парк у Деснянському районі. Це підтвердив заступник директора департаменту з питань інвестицій КМДА Олег Світличний. На його думку проект розвитку промислового вузла «Київська бізнес-гавань» зі створенням у ньому індустріального парку виглядає перспективним.

Результат пошуку зображень за запитом "індустріальний парк у Деснянському районі проект"

Проект індустріального парку у Деснянському районі

Очікується, що зібрана інформація допоможе спрогнозувати подальші зміни клімату у містах та сформувати рекомендації до забудовників.

«Якщо ми вирвемося з одномоментних проблем, будівництва та забудов і зможемо заглибитися у масштабну аналітику – людство загалом та майбутні покоління від цього будуть у виграші» – впевнений віце-президент компанії UTG Ігор Мельник

Усі бажаючі можуть приєднатися до дослідницького центру. «У нас є сайт Enwirenment.сom, де можна дізнатися, як долучитися, і заповнити необхідні форми», повідомив координатор проекту «Enwirenment» Владислав Ілюхін.