Ексголову НБУ Шевченка взяли під варту без права внесення застави

Він вважає це політичним переслідуванням.

Підписуйтесь на нас у telegram

Вищий антикорупційний суд обрав для колишнього голови НБУ Кирила Шевченка винятковий запобіжний захід – безстрокове утримання під вартою без права внесення застави, але суд відмовився від відкритого формату засідання. У зв’язку з цим Шевченко вважає, що це є ознакою політичного переслідування.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на його Фейсбук.

“До останньої хвилини сподівався, що суд надасть мені можливість взяти участь у засіданні у форматі відеозв’язку. Однак моє клопотання, попри наявну технічну можливість та очевидну доцільність, вчергове було відхилено. Ніхто не став, і вочевидь від початку не збирався, слухати іншу сторону. Прийняте рішення – безстрокове тримання під вартою без права внесення застави – є винятковою і найсуворішою мірою з усіх можливих”, – написав він у себе у Facebook.

Він наголосив Шевченко, суд відмовив у всіх без винятку клопотаннях захисту. Зокрема:

  • у витребуванні в Укргазбанку документів, на які посилається сторона звинувачення;
  • відведення прокурора, “який не вважав за потрібне, незважаючи на вимогу закону, надавати копії клопотання з додатками”.

“Без права взяти мені участь у засіданні, без можливості ознайомитись з матеріалами справи та з упередженим ставленням до сторони захисту – ось, як виглядає правосуддя у виконанні НАБУ&Co. Ця політично мотивована справа, штучно створена нашвидкуруч, не містить жодних доказів і розвалиться у будь-якому неупередженому суді. Це політично мотивована справа”, – зазначив Шевченко.

Він також повідомив про намір подати апеляцію, як тільки отримає текст ухвали.