Екс-суддя та її недооцінені статки

Тамара Григорівна Гоголь – ще одна колишня суддя, яка знає, де купити квартиру у Києві за …14 гривень! Хист до підприємницької діяльності вона вочевидь перейняла від чоловіка, який зумів раніше за неї купити квартиру у Чернігові, на дві гривні дорожчу.

А ще екс-чиновниця примітна тим, що дуже любить будувати. Перш ніж звільнитися Тамара Григорівна задекларувала чотири об’єкти незавершеного будівництва на себе та свого чоловіка. З них два приміщення знаходяться у курортному містечку Свалява, на Закарпатті, а решта – у Київській області.

Суддівській справі пані Тамара присвятила тривалий час. З 1987 року вона обіймала посаду судді у Чернігівській області, а у 2003 стала працювати у Вищому господарському суді України. За ці роки вона була удостоєна багатьох нагород та відзнак за сумлінну працю на користь держави.

У ЗМІ про суддю Гоголь поганого майже не написано. Вона не виграє у лотерею, не має дорогої автівки та багатих родичів, які б залиши їй спадщину. Справляє враження сумлінного посадовця, і як результат, не привертає до себе забагато уваги. Але декларація Тамари Григорівни говорить сама за себе.

Суддя, що вміє укладати угоди

Високопосадовцям не звикати декларувати нерухомість, яку вони, начебто, придбали за ціною плитки шоколаду. Декому з них вдається купувати чотирикімнатні столичні квартири за 20 гривень, а то й менше. Тамара Гоголь не стала виключенням, у її декларації зазначено одразу два надзвичайно дешевих приміщення.

За документом, у 2006 році чоловік екс-чиновниці Микола Васильович Гоголь, разом з донькою Ольгою Миколаївною Сідлецькою, зумів купити квартиру у Чернігові усього за 16 гривень. Зауважимо, площа наддешевої трикімнатної квартири – 89 м².

Але пані Гоголь зуміла укласти більш вдалу угоду. У 2008 році вона примудрилася придбати квартиру у Києві ще дешевше. За приміщення площею 78 м² Тамара Гоголь віддала лише 14 гривень!

Складається враження, що ціни на нерухоме майно для своєї декларації, Тамар а Григорівна брала з паралельної реальності. Приміром, у 2008 році житловий будинок у селі Брусилів, Чернігівської області, площею 101 м², для неї коштував 15 000 гривень. А земельна ділянка біля придбаного дому, площею 4 525 м², обійшлася господині у якихось 3 000 гривень. Зараз втричі менші ділянки у селі Брусилів можна купити за 3 тисячі, але не гривень, а доларів!

Суддя, що марить будівництвом

У 2015 році пані Тамара Гоголь задекларувала три недобудови. Роком пізніше, у декларації за 2016 рік вже йшлося про чотири незавершені будівництва: два будинки та два технічні приміщення.

Перша нерухомість – садовий будинок, який Тамара Григорівна самостійно зводила у селі Новосілки, Вишгородського району, під Києвом. Площа недобудови 297 м². Технічного приміщення – 42 м².

Друга нерухомість – житловий будинок та цоколь, що записаний, як окреме приміщення. Цю недобудову чоловік екс-чиновниці Микола Гоголь зводив на Закарпатті у туристично-привабливій Сваляві. Площа будинку – 373 м². Цоколя – 173 м².

Виникає питання: чи може суддя-пенсіонерка дозволити собі будівництво декількох приміщень? Але що цікаво, все виглядає так, наче родина Гоголів за два роки витрачала на будівництво мізерні суми. Настільки незначні і дивакуваті, що збереження родини на рахунках у банках у 2015-2016 роках не зменшувалися, а навпаки, збільшувалися.

Час – спливає, будівництво – триває. За інформацією з Державного реєстру прав на нерухоме майно величезний будинок у Сваляві готовий на 61%.

Хоча згідно декларації Тамари Гоголь, її чоловік Микола вже не працює та отримує лише пенсію. Логічно припустити, що останні роки «тягнула» будівництво чотирьох немаленьких приміщень саме екс-суддя – Тамара Григорівна.

Декларація за 2013 рік

Хоча можливо, як і раніше, їй вдалося заплатити за послуги будівельників нереально малі гроші. Вдалося ж їй купити київську квартиру за 14 гривень.

Під час написання матеріалу використовувались дані Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відомості Державного реєстру прав на нерухоме майно, а також інформація з сайту OLX.