Екс-суддя Борденюк полюбляє робити подарунки дорожчі за її річну зарплатню. І робить це вже не один рік!

Борденюк Євгенія Миколаївна – екс-суддя Вищого господарського суду, яка присвятила Феміді 15-років життя.

Зараз у суддівському кріслі сидить її 31-річний син Володимир Васильович Борденюк – суддя Святошинського районного суду столиці. І хоча синочок вже давно виріс і не потребує батьківської опіки, Євгенія Миколаївна та її чоловік продовжують кожного року дарувати йому по 500-700 тисяч гривень.

До суддівського крісла Євгенія Борденюк йшла тернистими шляхами. Сама родом з Хмельниччини, з села Сасанівка, до навчання в КНУ ім. Тараса Шевченка, встигла попрацювати пресувальницею на Луцькому заводі і такелажницею Київського будівельного управління. Аж раптом, у середині 90-х, посіла суддівське крісло у Вищому господарському суді.

Василь Іванович Борденюк, чоловік екс-судді, продовжує працювати. І не ким не будь, а керівником Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України. До того ж з червня 2017-го, він радник голови Верховної Ради України. А як професор, що здійснює наукове керівництво – має прибуток від наукової діяльності.

Євгенія та Василь Борденюки – еліта у світі суддівства. Нагород та відзнак у родині правників більше ніж статуеток у авторів оскароносного фільму. І він і вона «Заслужені юристи України», удостоєні відзнак, цінного подарунка та «Почесних грамот Кабінету Міністрів України».

У сина Борденюків просто не було шансів стати кимось іншим. До того ж турботливі батьки робили все можливе, аби синочок не почувався сиріткою. Десять років тому, коли Володимиру Борденюку виповнився 21 рік, у нього з’явилася квартира на Подолі вартістю 680 тисяч гривень та «Honda Accord», яка тоді коштувала близько 25 тисяч доларів.

Виходить у 2007-му родина правників витратила близько 840 тисяч гривень, а це, за мірками навіть теперішніх суддівських зарплат, чимала сума.

Варто зазначити, що за рік до того Борденюки подбали і про себе, бо прикупили будинок у селі Хотів вартістю 189 тисяч гривень. А у 2005 році, тоді ще суддя, пані Євгенія купила собі машину вартістю 113 тисяч гривень. Схоже середина 2000-х була для суддівської родини золотими роками, гроші лились рікою, тільки встигай витрачати. Проте, і 10 років потому бюджет сім’ї викликає багато питань.

Сьогодні, Борденюк молодший заробляє достатньо, щоб себе забезпечувати, але його статки все одно мізерніші за батьківські дарунки. Приміром, у 2014 році згідно його ж електронної декларації батьки подарували Володимиру 720 тисяч гривень. Через що ЗМІ одразу прозвали сина Борденюків одним з найбільш «одарованих» суддів України.

720 тисяч сума суттєва, враховуючи, що зарплатня і пенсія чиновниці та її чоловіка, у 2014-му, разом дорівнювала 764-ом тисячам гривень.

Та через рік, у 2015-му, суддя Борденюк молодший знову отримав дарунки від членів своєї родини:

– 400 тисяч подарувала Володимиру мати,

– 100 тисяч – батько.

Хоча заробили Борденюки того року лише 606 тисяч гривень. На тому дарунки не скінчилися: 125 тисяч Володимир отримав від свого тестя Василя Миколайовича Гайдая. Хоча той не має жодного відношення до суддівського крісла, і на відміну від династії Борденюків працює звичайним лікарем швидкої у місті Вишневе. Між тим, своїй донці Віолеті Борденюк, Василь Миколайович Гайдай таких подарунків не робив. Це легко перевірити, бо вона також заповнює декларацію, оскільки є помічником-консультанта Народного депутата України. Хоча звичайно можна припустити, що 125 тисяч подаровані паном Гайдаєм зятю, були одноразовим весільним презентом дітям від скромного вишневецького лікаря.

У 2016 році батьки Борденюки подарували сину вже трохи менше:

– мати – 250 тис.,

– а батько – 200 тис. гривень, разом заробивши того року лише 638 тисяч гривень

Все виглядає так, наче батьки готові відмовляти собі у хлібі насущному, аби тільки забезпечити сина суддю грошима, яких у нього вочевидь і так вдосталь.

Втім, як виявилось, у Борденюків є й інше джерело надходження коштів. Родина надає майно в оренду. Євгенія Миколаївна та пан Василь отримують кожного року по 20 тисяч гривень на місяць, а Володимир набагато меншу суму – близько 5 тисяч гривень. Тобто теоретично, батькам було з чого ті презенти робити.

У 2016-му у звичній схемі орендодавців дещо змінилося, у сина Борденюків, згідно е-декларації, з’явився новий орендар Василь Васильович Бойченко. Минулого року той заплатив Володимиру Борденюку 168 тисяч гривень. За даними сервісу YouControl ця людина дійсно є власником агентства «Ал Мас», що займається подібними операціями. Але ця компанія якось дуже зручно з’явилася на «обрії» Борденюків саме у квітні 2016-го. Жодної інформації, про «Ал Мас» в Інтернеті ми не знайшли, ані реклами, ані відгуків про неї, навіть контактного номеру телефону. Наче керівник компанії Бойченко хотів приховати своє агентство від усіх потенційних клієнтів. Натомість «Ал Мас» існує і продовжує платити судді Володимиру Борденюку гроші за оренду.

Між тим не зовсім зрозуміло, що саме надають в оренду Борденюки. Вони є власниками житлового будинку та трьох квартир, і усі три зараз перебувають в оренді. Навряд чи Володимир разом із своєю молодою дружиною Віолетою вирішив жити в одному помешканні з власними батьками, коли має свою квартиру, чималий суддівський заробіток та щорічні подарунки від тата з мамою, яки у три рази перевищують його дохід.

Що цікаво, пані Віолетта Борденюк, дружина Володимира, взагалі прописана в одній квартирі зі своїм батьком Василем Гайдаем, тіткою, братом та дідусем.

Справді – питань більше, аніж відповідей…