Екологів не пустили з перевіркою на бетонний завод

За висновком екологів, підприємство здійснює свою діяльність без дозвільних документів.

За повідомленням Державної екологічної інспекції України, до одного з їхніх відділень Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) надійшло звернення щодо порушень природоохоронного законодавства ТОВ “Фінбізнесгруп”.

Співробітники держекоінспекції виїхали на місце перевірки підприємства, де на прохідній їх зустрів представник компанії, якому були пред’явлені службові посвідчення держінспекторів, на прохання повідомити керівництво ТОВ “ФІНБІЗНЕСГРУП” про початок перевірки та запросити керівника для вручення направлення на перевірку, працівник повідомив про відсутність на місці керівників.

Екологам не дозволили провести перевірку та одразу надали телефон юриста, який повідомив, що керівництво хворіє і не приїде, а заступників або уповноважених осіб підприємство не має.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Згідно зі ст. 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” плановий чи позаплановий захід щодо суб’єкта господарювання – юридичної особи має здійснюватися у присутності керівника або особи, уповноваженої керівником.

У зв’язку з вищевикладеним, інспектори викликали наряд патрульної поліції для фіксації недопущення до проведення позапланової перевірки.

Інспекцією складено акт про відмову в проведенні перевірки та направлено рекомендованим листом. Крім того, до Державної екологічної інспекції Придніпровського округу надійшов лист від управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області щодо порушень вимог природоохоронного законодавства ТОВ “Фінбізнесгруп” та здійснено повторний виїзд 12.04.2021 з представниками СБУ та іншими контролюючими оргнами.

Однак ситуація повторилась один до одного. Вдруге було викликано наряд патрульної поліції та складено акт про відмову в проведенні перевірки.

Відповідно до цього, Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА було надано відповідь на запит стосовно наявності дозвільних документів у вищезаначеного підприємства та повідомлено, що 24.01.2020 та 17.02.2020 ТОВ “Фінбізнесгруп” двічі зверталось до департаменту з метою реєстрації звіту з інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, який було відхилено від реєстрації з підстав передбачених п. 11 ч. 3 ст. 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”, який вступив в дію 18.12.2017.

А саме: планова діяльність, яка включає споруди для виробництва штучних мінеральних волокон, виробництво екструдованого пінополістиролу, утеплювачів, асфальтобетону, підлягає оцінці впливу на довкілля. Таким чином, підприємство здійснює свою діяльність без дозвільних документів.

Довідка: З досьє компанії аналітичної онлайн-системи для бізнесової аналітики youcontrol, стало відомо, що розмір статутного капіталу складає 10 000 грн, основним видом діяльності компанії є надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, а також виробництво продуктів нафтоперероблення й виробництво бетонних розчинів, готових для використання.

За 2020 рік податковий борг ТОВ “ФІНБІЗНЕСГРУП” становить 1 419 000 гривень.