Е-декларації: двоє суддів КСУ “забули” про квартиру в Києві та ділянку в Криму

Інформацію про виявлені ознаки кримінальних правопорушень НАЗК передало до Національного антикорупційного бюро України.

У деклараціях двох суддів Конституційного Суду України виявлено ознаки кримінального правопорушення. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на Національне агентство з питань запобігання корупції.

“Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило повну перевірку декларацій суддів Конституційного Суду України (КСУ). У деклараціях двох суддів КСУ виявлено ознаки кримінального правопорушення”, – йдеться в повідомленні.

Ознаки кримінального правопорушення за ст. 366-2 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації) виявлено за результатами перевірки декларацій суддів Віктора Кривенка та Олександра Касмініна.

За даними НАЗК, сума недостовірних відомостей у декларації Кривенка становить 4 мільйони гривень – суддя не задекларував земельну ділянку в Автономній Республіці Крим, яка йому належить. У декларації Касмініна недостовірних відомостей на 2,4 мільйона гривень – суддя не вказав відомості про вартість квартири загальною площею 150,5 кв. метрів у Києві.

Також повідомляється, що у декларації за 2019 рік судді КСУ Володимира Мойсика, перевірку якої НАЗК розпочало на підставі звернення про можливе недостовірне декларування, виявлено ознаки адміністративного правопорушення. НАЗК з’ясувало, що суддя не вказав у декларації дохід у сумі 239 тисяч гривень, отриманий у вигляді звільнення від сплати боргу за кредитним договором.

Крім того, у деклараціях п’яти суддів КСУ – Олександра Тупицького, Ігоря Сліденка, Сергія Саса, Віктора Городовенка, Віктора Колісника виявлено незначні порушення, які не тягнуть за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність.

“У декларації за 2020 рік Олександр Тупицький вже вказав земельну ділянку площею 126 м2, розташовану поблизу Ялти в Автономній Республіці Крим. Проте суддя зазначив, що земельна ділянка з 2018 року перебуває у його власності. У межах перевірки встановлено, що Олександр Тупицький не набув право власності на земельну ділянку відповідно до законодавства України. За наявною в НАЗК інформацією, суддя фактично отримав цю ділянку в користування”, – прокоментували у Нацагентстві, додавши, що у деклараціях за попередні роки Тупицький взагалі не зазначав відомості про свою земельну ділянку в Криму, яку він отримав за російським законодавством.

НАЗК звітує, що у 2021 році вже завершило повну перевірку 1 тисяча декларацій. Також усі декларації посадовців, подані з 1 січня 2021 року (близько 880 тисяч декларацій), автоматично проаналізовано цифровими інструментами та визначено показник рейтингу ризику кожної декларації. Ті декларації, у яких виявлено найбільше ризиків, НАЗК узяло у повну перевірку.

Читайте нас у telegram