Джонсон назвав “жахливою помилкою” реакцію Заходу на вторгнення путіна 2014 року

Прем’єр Британії зазначає, що велетенські російські запаси енергоресурсів одночасно є і силою, і слабкістю путіна, тому що "більше у нього фактично нічого немає" з того, що можна було б успішно експортувати, і якщо росію залишити без прибутків від продажу нафти й газу, це створить для неї значні проблеми.

Підписуйтесь на нас у telegram

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон назвав “жахливою помилкою” те, як колективний Захід відреагував на протиправну анексію Криму росією у 2014 році та гібридне вторгнення на сході України.

Про це повідомляє Кий-Інфо з покликанням на The Telegraph.

“Захід тоді зробив жахливу помилку. Лідер рф скоїв акт насильницької агресії та відібрав значну частину території суверенної держави – і ми дали йому залишитися з цими здобутками. Ми думали, що можемо якось повернутися до нормального стану справ”, – констатує Джонсон.

Він зазначає, що після того торгівля з росією не лише тривала, а й посилювалася, а європейські країни стали ще більш залежними від російського газу.

“І коли він вирішив почати свою жорстоку війну проти України, він знав, що світу буде дуже важко покарати його – він знав, що створив цю залежність. Тому він дозволяє собі бомбардувати пологові будинки. Тому відчуває, що може невибірково обстрілювати родини, що втікають від війни. Бомби падають, а ціни на нафту й газ злітають ще вище – що означає ще менше грошей у вашій кишені і ще більше – у путіна. Так не може тривати. Світ не може постійно жити в такому шантажі. І доки Захід буде економічно залежним від путіна, він може і буде використовувати цю залежність. Тому ця залежність повинна припинитися – і вона припиниться”, – наголошує Джонсон.

Також прем’єр зазначає, що США вже оголосили ембарго на імпорт російської нафти. Британія зробить те саме. ЄС домовився відмовитись від російських енергоресурсів якнайшвидше.

“І ми будемо максимально співпрацювати з ними та усіма прихильниками вільного світу, щоб діяти спільно і спростити цей перехід для всіх нас”, – зазначає Борис Джонсон.

Прем’єр зазначає, що основою цієї стратегії мають стати відновлювані джерела енергії та анонсував Стратегію британської енергобезпеки, яку планує презентувати пізніше цього місяця – щоб зробити Британію “більш самодостатньою та незалежною від примх таких задирак, як путін”.