Двоє поліцейських Харкова незаконно затримували осіб та вимагали хабарі

За місцем мешкання та служби викритих поліцейських проведено санкціоновані обшуки. 38-річному начальникові СПД та його 25-річному підлеглому слідчі ДБР оголосили про підозру. До суду подано клопотання на обрання запобіжних заходів фігурантам.

Двоє працівників Харківського районного управління поліції, перевищуючи владні повноваження, вимагали гроші з осіб, які прибували з тимчасово окупованої території України. Про це повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

На залізничній станції Харків зазначені поліцейські незаконно затримували осіб, які переміщалися з окупованих частин Донецької та Луганської областей. Погрожуючи притягненням до кримінальної відповідальності за порушення правил в’їзду/виїзду, порушення карантинних обмежень, участь чи фінансування незаконних збройних формувань, злочинці вимагали хабарі.

Людей утримували у приміщенні однієї з автостанцій доки не отримували бажаних коштів. Зокрема задокументовано вимагання та одержання від одного з чоловіків понад 10 000 гривень, які він мав при собі.

Прокуратура Харківської області за викритим фатом розпочала кримінальне провадження за ч.2 ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

У разі доведення вини спільникам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Підписуйтесь на наш канал telegram