ДП “Медичні закупівлі України” зірвало закупівлі на суму 949,7 млн грн, – МОЗ

Про це стало відомо за результати брифінгу заступниці міністра охорони здоров’я України Світлани Шаталової, який відбувся сьогодні, 11 лютого.

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що наприкінці 2020 року Державне підприємство «Медичні закупівлі України» зірвало закупівлі 108 з 483-х позицій лікарських препаратів та обладнання на суму 949,7 млн грн. Ця сума повернулась до загального фонду Державного бюджету як не виконана у межах бюджетного року, – говорить Світлана Шаталова.


За словами Шаталової МОЗ змогло вчасно перенаправити частину коштів, які мали фактично «згоріти», на закупівлю вакцини проти COVID-19.

Також на брифінгу сказано, що окрім зазначених зривів у закупівлях, підприємство також не спромоглося вчасно здійснити фінансові операції: на 163,6 млн грн за напрямком антиретровірусна терапія, 100,5 млн грн за напрямком серцево-судинні захворювання, 60,3 млн грн за напрямком доросла онкологія, 10,2 млн грн за напрямками дитячої онкології, розсіяного склерозу, ДЦП та ідіопатичної дистонії.


МОЗ від імені Світлани Шаталової закликає розслідувати недбалість цього закупівельного підприємства.

В свою чергу, Державне підприємство «Медичні закупівлі України» 8-го лютого опублікували Моніторинговий звіт за результатами закупівель 2020. Де йдеться про те, що у 2020 році ДП досягло показника у 80% виконаних і рекордно ефективних закупівель, “що стали можливими завдяки підтримці нашої діяльності з боку профільного Комітету Верховної Ради України, уряду, довірі з боку учасників ринку, а також наполегливості нашої команди”, – зазначають вони.