Подія року: довгоочікуваний обмін полоненими завершився, звільнено 73 українця

Президентський літак зі звільненими 73 українськими героями, приземлився у міжнародному аеропорту «Бориспіль». Після огляду лікарів колишні військовополонені повернуться додому. Серед звільнених з полону бойовиків на Донбасі: кіборг Олександр Морозов і вчений Ігор Козловський - відомий в Україні та світі фахівець з релігійних, духовних і психофізичних систем.

Про звільнення українців на своїй сторінці у Facebook повідомила член гуманітарної підгрупи на переговорах у Мінську Ірина Геращенко. «Добрі новини, про які вже можна говорити. Процес обміну завершився. Українська сторона отримала заручників, які знаходились в полоні на окупованій частині Донбасу. Вони повертаються додому!». – написала вона.

Обмін відбувся біля окупованої Горлівки на Донеччині. За останні 2 роки це найбільший обмін полоненими між контрольованими Москвою квазі-республіками та Україною. ЗМІ повідомляють, що деякі українці, яких обміняли біля Горлівки, знаходилися у полоні з 2014 року.

На летовищі до звільнених полонених та  їхніх рідних і близьких звернулися Президент України Петро Порошенко і патріарх Київський та усієї Руси –України Філарет.

Нагадаємо, Україна обміняла 233 сепаратисти, які були затримані в ході війни на Донбасі та відбували покарання в українських в’язницях, в обмін на 73 українських полонених. Дехто з бойовиків невизнаних «ЛНР» та «ДНР», внесених до списків обміну, категорично відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території.

Повідомлялось, що згідно списку українська сторона мала передати 99 ув’язнених до невизнаної «ЛНР» та 207 сепаратистів до «ДНР». Втім виявилося, що 43 терориста вже були покарані. Вони відбули строк та вийшли на волю. Більше десятка осіб, яких українська сторона привезла на обмін, теж відмовилися повертатися на територію ОРДЛО. Серед них були колишні бойовики ДНР, цивільні, що скоїли злочини проти українського народу, та особи звинувачені у організації заворушень в Одесі, у травні 2014 року. Українська сторона привезла їх до місця обміну, аби показати, що присутні усі, кого бойовики вимагали повернути згідно затвердженого списку, але примусово віддавати не стала.

Загалом на підконтрольну Україні територію повернулися 73 заручники. Одна жінка висловила бажання залишитися на окупованій території, мотивуючи рішення тим, що там в неї лишилася родина.

За інформацією СБУ на окупованому Донбасі, у якості заручників перебуває ще понад 170 українців.