[:ru]Событие года: долгожданный обмен пленными завершился, освобождены 73 украинца[:ua]Подія року: довгоочікуваний обмін полоненими завершився, звільнено 73 українця[:]

Президентський літак зі звільненими 73 українськими героями, приземлився у міжнародному аеропорту «Бориспіль». Після огляду лікарів колишні військовополонені повернуться додому. Серед звільнених з полону бойовиків на Донбасі: кіборг Олександр Морозов і вчений Ігор Козловський - відомий в Україні та світі фахівець з релігійних, духовних і психофізичних систем.

[:ru]

Об освобождении украинцев на своей странице в Facebook сообщила член гуманитарной подгруппы на переговорах в Минске Ирина Геращенко. «Хорошие новости о которых уже можно говорить. Процесс обмена завершен. Украинская сторона получила заложников, которые находились в плену на оккупированной части Донбасса. Они возвращаются домой!», – написала она.

Обмен состоялся  вблизи оккупированной Горловки. За последние два года это наибольший обмен пленными между контролируемыми Москвой квази-республиками и Украиной. СМИ сообщают, что некоторые украинцы, которых обменяли возле Горловки, находились у плену с 2014 года.

На взлетно-посадочной полосе к освобожденным героям обратился Президент Украины Петр Порошенко и патриарх всея Руси- Украины Филарет.

Напомним, Украина обменяла 233 сепаратиста , которые были задержаны в ходе войны на Донбассе и отбывали наказание в украинских тюрьмах, в обмен на 73 украинских пленных. Некоторые из боевиков непризнанных «ЛНР» и «ДНР», включенных в списки обмена, категорически отказались возвращаться на временно оккупированные территории.

Сообщалось, что изначально украинская сторона должна была передать 99 заключенных «ЛНР» и 207 сепаратистов «ДНР». Но оказалось, что 43 террориста уже были наказаныы. Они отбыли срок и вышли на волю. Больше десятка лиц, которых украинская сторона привезла на пункт обмела тоже отказались возвращаться  на территорию ОРДЛО. Среди них были боевики ДНР, гражданские, которые совершили преступления против украинского народа, и лица, обвиненные в организации беспорядков в Одессе в 2014 году.

В общей сложности на подконтрольную Украине территорию вернулось 73 заложника. Одна женщина отказалась возвращаться, мотивируя решение тем, что у нее там семья.

По информации СБУ, на территории оккупированного Донбасса, в качестве заложников, еще находится более 170 украинцев.

[:ua]

Про звільнення українців на своїй сторінці у Facebook повідомила член гуманітарної підгрупи на переговорах у Мінську Ірина Геращенко. «Добрі новини, про які вже можна говорити. Процес обміну завершився. Українська сторона отримала заручників, які знаходились в полоні на окупованій частині Донбасу. Вони повертаються додому!». – написала вона.

Обмін відбувся біля окупованої Горлівки на Донеччині. За останні 2 роки це найбільший обмін полоненими між контрольованими Москвою квазі-республіками та Україною. ЗМІ повідомляють, що деякі українці, яких обміняли біля Горлівки, знаходилися у полоні з 2014 року.

На летовищі до звільнених полонених та  їхніх рідних і близьких звернулися Президент України Петро Порошенко і патріарх Київський та усієї Руси –України Філарет.

Нагадаємо, Україна обміняла 233 сепаратисти, які були затримані в ході війни на Донбасі та відбували покарання в українських в’язницях, в обмін на 73 українських полонених. Дехто з бойовиків невизнаних «ЛНР» та «ДНР», внесених до списків обміну, категорично відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території.

Повідомлялось, що згідно списку українська сторона мала передати 99 ув’язнених до невизнаної «ЛНР» та 207 сепаратистів до «ДНР». Втім виявилося, що 43 терориста вже були покарані. Вони відбули строк та вийшли на волю. Більше десятка осіб, яких українська сторона привезла на обмін, теж відмовилися повертатися на територію ОРДЛО. Серед них були колишні бойовики ДНР, цивільні, що скоїли злочини проти українського народу, та особи звинувачені у організації заворушень в Одесі, у травні 2014 року. Українська сторона привезла їх до місця обміну, аби показати, що присутні усі, кого бойовики вимагали повернути згідно затвердженого списку, але примусово віддавати не стала.

Загалом на підконтрольну Україні територію повернулися 73 заручники. Одна жінка висловила бажання залишитися на окупованій території, мотивуючи рішення тим, що там в неї лишилася родина.

За інформацією СБУ на окупованому Донбасі, у якості заручників перебуває ще понад 170 українців.

[:]