ДОПЛАТА ЗА ЕЛЕКТРОМОБІЛІ

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон готовий зробити серйозний крок у підтримці індустрії електричного автотранспорту. Він планує видавати автомобілістам по £ 6000 при заміні дизельного або бензинового транспорту на електричний.

Всі деталі програми стимулювання відмови від ДВЗ в країні повинні бути готові до 6 липня.

Незважаючи на те, що економіка Великобританії, як і більшості країн Європи, постраждала від пандемії коронавірусу, прем’єр-міністр Борис Джонсон розраховує надати їй новий імпульс за допомогою електрифікації транспорту. Команда Джонсона готує чорновий варіант пропозиції щодо стимулювання автоіндустрії. У проекті – видати власникам автомобілів з ДВС £ 6000 або близько $ 7,6 тис, якщо вони захочуть пересісти на електромобіль.

Прем’єр-міністр збирається оголосити про цю програму 6 липня. Передбачається, що цей захід повинен підтримати британських виробників електротранспорту – зокрема, Jaguar і Mini – яких підкосив економічний спад, а заодно і простимулює всю економіку країни.

Особливо ця дотація може сподобатися бережливим покупцям, яким подобається ідея менше витрачати на експлуатацію електромобіля, але яких відлякує висока ціна електромобілів.

Крім того, пропозиція прем’єра цілком відповідає довгостроковим планам країни щодо встановлення повної заборони на продажі автомобілів з ДВЗ, запланованого на 2035. Якщо на той час ринок машин з ДВЗ залишиться значним, здійснити цю реформу буде непросто.

Не ясно, втім, чи достатньо в країні розвинена інфраструктура для реалізації цього плану, сумнівається Engadget. Навіть якщо припустити, що люди захочуть купувати нові машини в розпал пандемії. Але якщо ідея приживеться, вона може стати прикладом для наслідування іншим країнам.

На думку президента General Motors Марка Рейса, люди не почнуть масове купувати електромобілі, поки виробники не зроблять їх дешевшими і не забезпечать більшу дальність ходу.