До Ради внесено законопроєкт, що має надати державні гарантії політв’язням та їх рідним

Рідні політв’язнів та правозахисні організації проводили численні акції протесту під Офісом президента з вимогою зареєструвати у Верховній Раді цей законопроєкт.

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту законопроєкт “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей”. Про це інформує пресслужба Офісу президента.

Документ покликаний створити законодавчі механізми для соціального та правового захисту осіб, які втратили свободу внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх родин.

Серед іншого, як зазначається в повідомленні пресслужби, законопроєкт передбачає створення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок агресії проти України та визначає її повноваження. Зокрема, комісії надається право подавати запити для отримання, перевірки або уточнення інформації, необхідної для ухвалення обґрунтованого рішення зі вказаного питання.

Повідомляється, що Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті пов’язані з попереднім законопроєкти “Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України у зв’язку з ухваленням цього ж проєкту закону та “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України”.

Пропоновані зміни до КУпАП передбачають запровадження адміністративної відповідальності.

Підписуйтесь на наш канал telegram