Для захисту території України, нам необхідно 400 000 членів тероборони, — Кривонос

Територіальна оборона України повинна спиратися на народ, бо за технічним потенціалом РФ переважає нашу армію.

В с. Капітанівка та с. Бузова сьогодні пройшов відкритий мілітарний захід “Захистимо Україну”, на якому зібралися активісти, волонтери та ветерани для обговорення захисту та курсу територіальної оборони нашої держави.

На вишколі ветеранів російсько-української війни, представників патріотичних об’єднань та власників зброї виступив Генерал Збройних сил України, ексзаступник голови РНБО Сергій Кривонос, який запевнив, що для надійного захисту нашої держави, нам необхідно прийняти Проєкт Закону про територіальну оборону України № 4504 від 16 грудня 2020 року, над яким рік працювали громадські об’єднання та представники силових структур.

Зокрема, ексголова РНБО зазначив, що у нас є лише 54 000 нацгвардійців, 7 000 займається охороною Києва, ще 7 000 – це супроводження вантажів та в’язнів 3 000 воює на сході, 3 000 готується там воювати та 3 000 відпочиває.

Тож в Україні залишається 30 плюс-мінус 31 000 військових, умовно ділимо на 24 регіони та в середньому у нас на один регіон виходить 1 200, 1 300 осіб і знову ділимо на 3, бо третина повинна відпочивати, третина готуватися, третина виконувати завдання. І того залишає 400 чоловік на кожну область. Скажіть на Київську область вистачить 400 чоловік аби підтримати порядок? Ні! Крім того, існують об’єкти критичної інфраструктури, котрих понад 700 і ми розуміємо, що нацгвардійців не вистачить“, – поділився своїм досвідом Генерал-майор.

За його словами, навіть 115 000 працівників Нацполіції не допоможуть у питанні захисту нашої території, якщо візьмемо до уваги україно-білоруську ділянку кордону – це 1086 км. За прогнозом українських військових, до 200 груп спецпризначенців Російської Федерації і республіки Білорусь можуть бути виведені через цей кордон, інформує онлайн видання “Кий-Інфо“.

Фото: “Кий-Інфо”

А на цій ділянці в нас немає достатньої кількості захисників, бо вони або на сході, або готуються туди їхати. І ми розуміємо, що в тилу пустота. Що може спинити розвідгрупи спецпризначення ворога? Тільки те, що на кожному перехресті, біля кожної школи, біля кожного населеного пункту та всередині нього будуть знаходитись місцеві, які знають чудово свою територію, найголовніше знають один одного. Вони навчені, вмотивовані, перевірені та озброєні та вони не допустять того свавілля під яке заточені російські спецпризначенці. Ось для чого потрібна територіальна оборона. Тероборона повинна спиратися на народ, бо за технічним потенціалом РФ переважає нашу армію. Технічно ми можемо програти певну компанію, але досвід історії показує, що жодна армія не може перемогти озброєний та навчений народ“, – заявив Кривонос.

Фото: “Кий-Інфо”

Саме тому на думку ексзаступника голови РНБО, завдання номер один створити цю територіальну оборону. Проєкт Закону про територіальну оборону України № 4504 від 16 грудня 2020 року необхідно затвердити на державному рівні.

Фото: “Кий-Інфо”

Над цим законопроєктом цілий рік працювали громадські об’єднання та представники силових структур. Зокрема, він проєкт закону передбачає, що військовослужбовців тероборони, які пройшли перевірку та заключили контракт, отримають зброю від держави та зможуть її зберігати вдома, щоб протягом 2-4 годин член тероборони, отримавши сигнал міг дістати з сейфу зброю та зайняти свою позицію відповідно до бойового розрахунку, яке йому визначене.

Фото: “Кий-Інфо”

Це дасть змогу нашим військовослужбовцям швидко взяти під контроль будь-яку територію та об’єкти, визначені завданнями тероборони.

За нашими розрахунками, до складу територіальної оборони повинно входити 400 000 тис. осіб, з них 10 000 тисяч кадрові військові – безпосередньо командири та інструктори, а інші 390 000 тисяч військові, які здатні захистити Україну“, – закінчив український полководець.

Фото: “Кий-Інфо”
Фото: “Кий-Інфо”
Фото: “Кий-Інфо”
Фото: “Кий-Інфо”
Фото: “Кий-Інфо”