Для боржників аліментів введені жорсткіші норми відповідальності

Тепер неплатники не зможуть виїжджати за кордон, керувати автомобілем, мати зброю та полювати.

З 6 лютого почала діяти нова посилена відповідальність для тих, хто не сплачує аліменти. Відповідний закон парламент прийняв ще у 2017 році, а у січні 2018 його підписав Президент.

Згідно нового законодавства ті, хто не сплачують аліменти протягом 6 місяців, не матимуть можливості виїжджати за кордон. Також вони не зможуть вирішувати чи залишати дитині країну. У Державній прикордонній службі журналістам повідомили, що готові до нововведення.

Також  неплатникам тепер заборонено керувати автомобілем, купувати або мати зброю і полювати. Окрім цього законодавством передбачений ще один вид відповідальності – це суспільно-корисні роботи. Влада очікує, що оплата за цю діяльність піде на погашення боргу перед дитиною.

Мінюст вже створив публічний реєстр боржників, де вказані усі, хто не сплачував аліменти протягом трьох місяців. У ньому вже 75 тисяч записів. Про це повідомив у Twitter міністр юстиції України Павло Петренко. У майбутньому Мінюст збирається сформувати так звані «дошки ганьби» неплатників аліментів для кожного регіону України.

На думку Миколи Алексюка, адвоката юридичної фірми «Ілляшев і партнери» нові заборони не вирішать проблеми. Це пов’язано з тим, що левова частина боржників аліментів не сплачують виплати, адже не мають відповідних коштів. А отже неможливість виїхати за кордон, заборона керувати автомобіль та публічна «дошка ганьби» покарають неплатника, але не зменшать заборгованість. А соціальні роботи, на його думку, будуть більш дієвими.