ДЛЯ БОРОТЬБИ З КОРОНАВІРУСОМ – НИЩИТИ УКРАЇНСЬКУ МОВУ Й НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНФОРМПРОСТІР!!!, – В’ятрович

Слуги народу з Комітету гуманітарної та інформаційної політики під керівництвом Ткаченка вирішили фактично ліквідувати державну мову в Україні під шумок «коронавірусу»., - пишуть в мережі

Новий етап лінгвоциду нардепи хочуть “пропхнути” під шумок коронавірусу.

Нижче – перелік кроків із зачистки інформаційно-культурного простору від української мови, контенту і всіх механізмів захисту інформаційної безпеки,” – пише нардеп В’ятрович

Ці пропозиції внесені на робочу групу, що пише проєкт закону про боротьбу з економічними наслідками поширення коронавірусу. Буцімто від імені комітету ВР з питань гуманітарної й інформаційної політики! Насправді комітет цих антиукраїнських пропозицій не схвалював і не розглядав.

На скрінах – лише частина з 23 сторінок цього документу, який є проєктом повного знищення українського інформаційного простору. Серед головних новацій «для захисту від коронавірусу»:

  1. Зупинити дію ч.1 статті 9 «Захист інтересів держави та національного телерадіовиробництва» в законів про ТБ і радіомовлення.
  2. Зупинити дію статті 10 цього ж закону, яка передбачає 75% української мови в телеефірі і дублювання українською всіх іноземних фільмів. Вочевидь, саме українська мова заважає подолати коронавірус.
  3. Дозволити телерадіоорганізаціям не дотримуватися умов ліцензій і скасувати за це штрафні санкції.
  4. Зупинити дію статті 15 Закону «Про кінематографію», яка забороняє демонструвати фільми, що спрямовані проти незалежності України, поширюють російську або комуністичну пропаганду, принижують українську націю чи мову або учасниками фільму є особи, включені в Перелік осіб, що загрожують національній безпеці. Вловлюєте зв’язок із коронавірусом?
  5. Відкласти до 2024 року вступ у дію статті 23 закону про мову «Державна мова у сфері культури». Вочевидь, русифікація культури – найкращий засіб боротьби з коронавірусом на найближчі 5 років?!
  6. Збільшення частки української мови на телебаченні і радіо відкласти до 2026 року. Вочевидь, нинішня влада розраховує боротися з коронавірусом (а заодно – з українською мовою) довго і наполегливо.

Ті, хто намагається пропхати цей план руйнації українського інформаційного простору в законодавство – граються з вогнем. Ми не допустимо нищення нашої мови і нашої держави, і жоден карантин чи надзвичайний стан не врятує владу, яка посміє це зробити, – В’ятрович.