«Держфінмоніторинг» з початку року виявив операції з відмивання доходів на 45 мільярдів гривень

Державна служба фінансового моніторингу України за 9 місяців 2017 року передала до правоохоронних органів 518 матеріалів про фінансові операції, які можуть бути пов'язані з відмиванням доходів або кримінальним злочином.

«Сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 45,2 млрд. гривень», – повідомляє служба на сторінці у «Facebook».

Крім того, «Держфінмоніторинг» продовжує роботу по розслідуванню фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна, в тому числі колишнім Президентом Януковичем та пов’язаними з ним особами.

«За результатами вжитих заходів «Держфінмоніторингом» за час проведення розслідувань заблоковано на рахунках фізичних та юридичних осіб, які мають зв’язок з В.Януковичем та колишніми високопосадовцями, кошти в еквіваленті 1,54 млрд. дол. США», – зазначається у повідомленні.

Також за цей період у правоохоронні органи направлено 46 матеріалів про фінансові операції осіб, які за інформацією правоохоронних органів можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму (сепаратизму), на суму 766,85 млн. грн., а кошти таких осіб у розмірі 47,63 млн. грн. заблоковані.