Держдеп США закликав Росію зупинити атаки на українські міста

Речниця Державного департаменту США назвала те, що відбувається на сході України аморальним, та призвала Росію виконувати Мінські домовленості.

Прес-секретар державного департаменту США Хезер Науерт під час брифінгу у Вашингтоні закликала Росію погодитися на участь дієздатних миротворчих військ у Луганській та Донецькій областях України.

«Ще в листопаді ми висловлювали занепокоєння з приводу обстрілів поблизу з життєвоважливою Донецькою фільтрувальною станцією, яка, як і раніше, перебуває під загрозою. І тепер неподалік коксохімічного заводу також відбуваються обстріли з боку керованих Росією сил», – заявила Науерт.

Фільтрувальна станція, яку згадує речниця Держдепу, та коксохімічний завод, який знаходиться в Авдіївці, забезпечують електрикою та питною водою 345 тисяч людей. Артилерійські та ракетні атаки, що скоюють проросійські угруповування поблизу цих об’єктів, можуть взимку залишити без світла та води декілька населених пунктів. Такі дії терористів Науерт називає аморальними.

Також прес-секретар заявила, що гуманітарна ситуація на території ОРДЛО найгірша за останні три роки. Вона закликала українські збройні сили вжити усіх можливих заходів, щоб захистити цивільне населення та полегшити їхні страждання.