Депутати з груп Медведчука, Бойка та Столара – рупори проросійських ЗМІ, – дослідження

Про це повідомляє Центр медіарозслідувань "Булава".

Підписуйтесь на нас у telegram

Протягом дослідження стало відомо, що вагому роль в поширенні проросійських методичок виконує ексСБУшник, нардеп від ОПЗЖ –  Анатолій Бурміч, який характеризував внутрішню політику влади як узурпацію та грабунок країни, блокування опозиційних медіа та системний тиск на опозицію в особі В.Медведчука через “фальсифіковану кримінальну справу”.

Визначені групи впливу ОПЗЖ:

для групи Медведчука – В.Медведчук, В.Рабінович, Н.Шуфрич;

для групи Бойка – Ю.Бойко, С.Льовочкін, Ю.Льовочкіна, Н.Королевська;

для групи Столара – Т.Плачкова, Д.Ісаєнко, Н.Приходько, І.Кісільов.

Для кожної з груп впливу з усієї сукупності згадувань у повній вибірці українського інфопростору (ТБ, преса, радіо та онлайн-медіа) за 12 місяців: з 1 лютого 2021р по 31 січня 2022р. було відібрано випадковим чином по 150 релевантних публікацій. В отриманих масивах визначалися меседжі комунікації, а також чотири основні теми, до яких ці меседжі належать: Внутрішня політика, Економіка, Зовнішня політика і взаємини з Росією, Інше.

Читайте також: Генерал СБУ Бурміч обслуговує інтереси Медведчука та відстоює “русскій мір”

Внутрішня політика: група Бойка проявляла найбільшу увагу саме до цієї теми. Найактивнішим комунікатором виступав Ю.Бойко в образі «альтернативного В.Зеленському національного лідера» з критикою переважно соціальної політики влади. Від групи Столара тему підіймала Т.Плачкова, критикуючі непрофесіоналізм та бездіяльність передусім Уряду. Група Медведчука акцентовано закидала В.Зеленському спроби узурпації влади та встановлення особистої диктатури.

Економіка була відносно цікавіша для групи Бойка, передусім в контексті критики ліберального курсу влади та власних обіцянок соціального характеру на противагу йому: регулярно пропонував знизити тарифи на газ, податкове навантаження та ін. Група Медведчука вустами лідера пророкувала країні економічну катастрофу, зокрема внаслідок розриву відносин з РФ; В.Рабінович критикував співпрацю з МВФ. Група Столара в темі була малоактивна.

Зовнішня політика і взаємини з Росією займала співставні частки в комунікації всіх трьох груп. Спікери груп Столара та Бойка здебільшого комунікували необхідність виконання Україною Мінських домовленостей «як вони є», в той час, як група Медведчука робила акцент на потребі відновити економічні зв’язки з РФ, зокрема в сфері імпорту енергоносіїв.

Як виявили журналісти Центру медіарозслідувань “Булава”, ексСБУшник Бурміч часто дає коментарі російським та Білоруським ЗМІ, зокрема про теми в яких він абсолютно не розуміється, наприклад  про медичну реформу.

Більше в Дослідженні