Денісова сприяла відкриттю провадження проти сайту”Миротворець”

Кіберполіція розпочала досудове розслідування через оприлюднення персональних даних на сайті бази “Миротворець”.

Як передає Суспільне, розслідування здійснюється за ст. 182 Кримінального кодексу України – “Порушення недоторканності приватного життя”.

Максимальна санкція цієї статті – арешт до шести місяців або позбавлення чи обмеження волі до п’яти років.

Кримінальну справу кіберполіція порушила після звернення уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.На початку листопада 2021 року вона звернула увагу на історію 13-річної мешканки Луганська Фаїни Савенкової.

Причиною внесення до переліку осіб, що становлять загрозу національній безпеці України, стала участь Савенкової у фестивалі “Зірки над Донбасом”, який відбувся в ОРЛО на початку жовтня.

Також дівчинка з Луганська брала участь у спільному проєкті з російським письменником Олександром Конторовичем, а в 2021 році написала з ним спільний роман “Стоящие за твоим плечом”.

“Жертва психологічного насильства і російсько-терористичної пропаганди. Участь в антиукраїнських пропагандистських заходах. Називає себе прозаїком, драматургом і фантастом. Насправді поширює фейкову інформацію і власні домисли. Член т.зв. “Спілки письменників ЛНР”. Вказує місце проживання “Новоросія”, – йдеться в її “резюме” на “Миротворці”.