День парадоксів

Вранці 5 грудня мережа Інтернет зарясніла повідомленнями, що у київській квартирі лідера партії «Рух нових сил» Михеїла Саакашвілі проводиться обшук. Лідера політичної сили звинувачують у зв’язках із бізнесменом - втікачем Сергієм Курченком. Саакашвілі видерся на дах свого будинка та погрожував стрибнути. Йому завадили, заарештувавши попри вимоги кількох сотень прихильників Саакашвілі та активістів. Але це був лише початок.

Про обшук повідомив соратник Саакашвілі – Давід Сакварелізде. Він заявив, що двері до будинку Саакашвілі ламають та закликав людей збиратися на протест. Згодом з’ясувалося, що обшук проводили Генеральна прокуратура та співробітники спецпідрозділу «Альфа». Пізніше до них приєдналася Нацгвардія яка стримувала протестувальників Під час обшуків Саакашвілі заліз на дах та погрожував стрибнути вниз, якщо до нього наблизяться. Колишнього губернатора зняли, заарештували, та посадили до службового  мікроавтобуса, аби відвезти на допит.

Близько 11 години, біля будинку Саакашвілі ЗМІ нарахували до тисячі  мітингувальників. У натовпі виникали сутички з Нацгвардією, словесні перепалки та штовханина. Прибічники Саакашвілі будували барикади з вуличних вазонів та сміття. Пізніше з’явилось повідомлення, що якийсь чоловік облив себе бензином та погрожував підпалити. Щоб заспокоїти протестувальників Нацгвардія застосувала сльозогінний газ.

Але мікроавтобусу спецпризначенців вдалося проїхати не більше 10-ти метрів. Натовп прибічників заблокував автомобіль у якому знаходився заарештований, розбив вікно авта та витягнув бранця. Після чого Саакашвілі разом зі своїми прибічниками рушив на Майдан, де виступив перед натовпом.

Результат пошуку зображень за запитом "Нацгвардія застосувала сльозогінний газ"

Унаслідок сутичок затримано щонайменше 9 осіб, зокрема жінка, яка розбила каменем скло поліцейського автомобіля.

Саакашвілі звинувачують у тому, що його політичну силу та антипрезидентську кампанію фінансували люди з оточення Януковича, зокрема, бізнесмен-втікач Сергій Курченко. Генеральний прокурор України Юрій Луценко навіть оприлюднив  розшифровку розмови Саакашвілі з представником Курченка. У ній лідер партії «Рух нових сил» та бізнесмен-втікач, начебто,  домовляються про фінансування акцій протесту та діяльності екс-президента Грузії. З трибуни Верховної Ради генеральний прокурор України заявив, що на гроші Курченка Саакашвілі організовував акції з метою захопити владу в країні.

За інформацією спецслужб гроші від Курченка отримав прибічник Саакашвілі Северіон Дангадзе. Він зустрічався з довіреною особою Курченка та взяв у нього близько півмільйона доларів США. 4 грудня Дангадзе заарештували в Києві.

Луценко заявив, що нинішній статус Саакашвілі – втікач. Генпрокурор  хоче запроторити Саакашвілі під домашній арешт, якщо той добровільно з’явиться на допит. Втім додав, що після втечі Саакашвілі з машини спецпризначенців м’яка міра запобіжного заходу під питанням. На звернення до правоохоронних органів Луценко дав екс-президенту Грузії 24 години.