День пам’яті жертв депортації кримських татар

18 травня 1944 року за рішенням Державного комітету оборони СРСР, з Криму до Узбекистану та сусідніх районів Казахстану і Таджикистану, було депортовано кримських татар.

Скориставшись версією щодо колективної відповідальності цілого народу за нібито співпрацю з гітлерівською окупаційною владою, радянськими спецпідрозділами було виселено більше 238 тисяч корінних мешканців. Для яких півострів був історичною батьківщиною. В ході примусового переселення загинуло 46% мешканців кримськотатарської національності, серед них половина – були діти до 18 років.

В сучасній Україні депортацію кримськотатарського народу визнано геноцидом. І вже кілька років поспіль, у цей день, в державі згадують жертви трагедії хвилиною мовчання.

Опівдні в усіх кафедральних храмах УПЦ Київського Патріархату, кілька хвилин дзвонили дзвони. На знак скорботи та солідарності з кримськотатарським народом.

Окрім Києва жалобні заходи пройдуть у багатьох містах України: Херсоні, Львові, Вінниці, Чернігові, Житомирі, Одесі.

Сьогодні ж в окупованому Криму десятки кримськотатарських сімей вивісили на своїх подвір’ях чорний та національний, блакитний прапори.

 Нагадаємо, після захоплення Криму, російська окупаційна влада забороняє кримським татарам організовувати вшанування пам’яті жертв депортації. Ще рік тому Представництво ЄС в Україні, виступило із заявою, що “заборона мирного, незалежного публічного вшанування пам’яті історичної трагедії кримських татар є неприйнятною”.