День Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни.

22 листопада 2004 року – початок Помаранчевої революції в Україні. Тоді причиною загальнонаціональних протестів, стало оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів. Через фальсифікації під час голосування і підрахунку голосів, Віктор Янукович випередив Віктора Ющенка. Українці тоді вперше вийшли на Майдан і відстояли повторні вибори.

Результат пошуку зображень за запитом "помаранчева революція"

У листопаді 2005 року Віктор Ющенко заснував свято День Свободи. Натомість Втікач Янукович пізніше скасував це свято, і указом від 30 грудня 2011 року обʼєднав його із Днем Соборності.

21 листопада 2013 року, вимагаючи підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, на Майдані теж почали збиратись люди. В ніч на 30 листопада колишній спец-підрозділ “Беркут” жорстоко розігнав мітингарів, переважно студентів. Декілька молодих людей, під час нападу беркутівців отримали серйозні травми. Але наступного дня на Майдан вийшли тисячі українців. Невдовзі проєвропейські мітинги переросли в антиурядові, супроти поліцейської держави та маріонеткового проросійського Президента.

Результат пошуку зображень за запитом "революція гідності"

На 18-20 лютого – припав пік Революції Гідності. Відбулися криваві сутички в центрі Києва. Було підпалено Будинок профспілок. Загиблих євромайданівців  назвали Героями Небесної сотні. У ніч з 21 на 22 лютого Янукович втік з України, отримавши прихисток в Росії.

Результат пошуку зображень за запитом "революція гідності"

Указом Президента України Петра Порошенка від 2014 року, 21 листопада проголошено Днем Гідності та Свободи.

– Сьогодні на вулиці столиці додатково вийдуть близько 2 тисяч правоохоронців: як поліцейських, так і військовослужбовців В аеропорту, на залізничному вокзалі та центральній частині міста чергуватимуть озброєні патрулі, кінологи та вибухотехніки, – написав на сторінці у  Facebook начальник Головного управління Національної поліції Києва Андрій Крищенко.