Декаданс олігархічного консенсусу

Проміжний результат кордонних перипетій з грузинським акцентом, описаний у матеріалі «Гра навколо Саакашвілі», в купі з суперечливими заявами окремих представників влади щодо причин пожежі на військовому арсеналі поблизу Калинівки, дозволяють зрозуміти ймовірну тактику гри, що ведеться всередині українського правлячого класу.

Вочевидь, основним фактором алогічності дій і заяв влади, з приводу обох подій, є прихований конфлікт між паном Президентом та лояльними йому людьми з однієї сторони та паном Аваковим і Народним Фронтом, з іншої.

Така конфронтація пояснює позицію влади щодо Саакашвілі та подій пов’язаних з його «феєричним» проривом на територію України. Згідно якої, пану Саакашвілі погрожували жорсткою реакцією з боку силовиків на чолі з паном Арсеном Борисовичем. Тобто цілком ймовірно, що пан Президент вибудував спритну пастку для Авакова, який у випадку застосування сили до Міхо та його прихильників, взяв би на себе весь суспільний негатив та суттєво послабив свої позиції.

Натомість, пан Аваков зумів у пастку не потрапити, офіційно заявивши про неприпустимість застосування сили до Міхо, що потягнуло за собою виникнення трагікомічної ситуації з проривом українського кордону та кавою у Львові. Тобто, відсутність дій після гучних попереджень. Це, в свою чергу, послабило позиції влади та вдарило по іміджу України загалом. Зайвим підтвердженням стали заяви окремих представників БПП на тему «як Аваков зрадив Президента».

Тим часом пан Саакашвілі, попивши кави у Львові, тихо «розчинився» на просторах України. Час від часу з’являючись в обласних центрах та очікуючи наступної партії за своєї участі. Що вкотре вказує на його реальну роль та залежність від олігархічних еліт, які використовують цю політичну фігуру з користю для себе.

Не менш яскравим фактором внутрішнього конфлікту є суперечливі заяви представників влади з приводу причин загорання складів боєприпасів на Вінниччині. Детонатори, диверсанти, зовнішній ворог, халатність.

Але найбільш показовими є спроби представників Народного Фронту використати ситуацію, аби зняти з посади начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка, який є людиною максимально відданою Президенту.

Представник «Народного фронту» нардеп Антон Геращенко, який знаходиться у сфері впливу Арсена Авакова, прямо назвав Муженка винуватим не лише в трагедії у Калинівці, але і в інших подібних випадках, що відбувалися раніше.

Спроби тиску на позиції Президента шляхом послаблення важелів впливу на країну можуть свідчити тільки про одне – олігархічний консенсус сформований під президенство Порошенка доживає свої останні дні.

А враховуючи те, що силовий блок залишається одним з головних факторів впливу на країну, можна припустити, що Арсен Аваков, за підтримки зацікавлених сил, починає свою гру. Основна мета якої – змусити президента Порошенка піти з посади достроково.

А отже, враховуючи анонсовані на 17 жовтня заходи за участі Саакашвілі у Києві та 12-кілометрові кроси Юлії Володимирівни, жовтень обіцяє бути спекотним.