Дефіцит палива в Україні збережеться до кінця війни

Дефіцит палива в Україні збережеться до кінця війни, проте ситуація все ж таки покращується/

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на допис у фейсбук-сторінці директора консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна.

“Черг за автогазом взагалі нема. Єдине виключення – станції, де газ продається по 37 грн/л (здебільшого 42-45 грн/л). Декілька АЗС із дизпальним були взагалі без черг або стояло 5-10 машин, що взагалі важно вважати чергою (на фону травневих подій). За бензином – 20-30 машин”, – написав Сергій Куюн.

Сергій пояснив, що по газу імпорт вже перевищив очікування, по дизпальному ринок потихеньку виходить на прогнозні показники, по бензину все ще не дотягує 20-25%. У червні кількість постачальників дизпального зросла у півтора рази та сягнула майже 100, вдвічі менше (але на третину більше, ніж в травні) – імпортерів автогазу (45), по бензинах – 27 (21). Отакий картель на паливному ринку – понад півтори сотні компаній! По бензину та ДТ кількість імпортерів зросла удвічі порівняно із довоєнною!

“Постачання зростає, але й споживання не стоїть на місці. Повертаються люди, активізується бізнес. А у серпні-вересні на нас чекає сезонний пік споживання. Але ринок робить свою справу”, – написав власник.