ДБР з’ясовує, хто “злив” відомості про “вагнерівців”

Санкція статті передбачає позбавлення волі терміном від 2 до 5 років без права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Державне бюро розслідувань перевіряє джерела витоку документів щодо діяльності спецслужб, пов’язаної з організацією затримання “вагнерівців”. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

За даними бюро, 18 листопада в інтернеті були опубліковані документи, які містять відомості щодо планування та виконання Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України та Службою безпеки України заходів, пов’язаних з організацією затримання на території України бойовиків приватної військової компанії “Вагнер”.

“У межах відкритого кримінального провадження буде здійснена перевірка щодо автентичності цих документів, а також встановлено військовослужбовців, які мали доступ до цих документів та можуть бути причетні до їх витоку”, – повідомляють у ДБР.

Провадження відкрите за ч. 1 ст. 328 Кримінального кодексу України (розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені або стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, за відсутності ознак державної зради або шпигунства).

Як відомо, міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat 17 листопада опублікувала розслідування про спецоперацію із затримання бойовиків російської приватної військової компанії “Вагнера”, у якій аналізує обставини та причини її зриву.

Зокрема в матеріалі йдеться про те, що керівник Офісу Президента Андрій Єрмак пропонував відтермінувати спецоперацію на тиждень у зв’язку з досягненням домовленостей про припинення вогню на сході України.

В Офісі Президента оприлюднення внутрішніх документів Головного управління розвідки Міноборони щодо операції із затримання “вагнерівців” засудили.


Підписуйтесь на наш канал telegram