ДБР відкрило кримінальне провадження через звинувачення у знищенні матеріалів

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальну справу через втручання у роботу. Приводом є звинувачення у тому, що співробітники ДБР на початку повномасштабного вторгнення знищили суспільно-резонансні матеріали.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на пресслужбу ДБР.

У ДБР інформацію про знищення матеріалів резонансних справ називали недостовірною. Через це “деякі діячі” намагаються дестабілізувати роботу правоохоронного органу під час війни. ДБР відкрило кримінальну справу за ч. 2 ст. 343 Кримінального кодексу через втручання в роботу бюро.

ДБР наголошує, що всі кримінальні провадження, у тому числі й резонансні та важливі: щодо підписання «Харківських угод», розгону Майдану, «вугільна справа» та інші, розслідуються у повній відповідності і будуть передані до суду у визначені терміни.

У Бюро кажуть, що на початку повномасштабної війни знищили лише ті окремі матеріальні носії секретної інформації, щодо яких були відповідні законодавчі вимоги,.

«Погодження прокурорів для знищення таких документів вимагається лише в умовах мирного часу, тоді як знищення секретної інформації в умовах воєнного стану цього не передбачає. Ще раз підкреслимо, ці правомірні дії ДБР жодним чином не впливають на якість і повноту розслідування будь-яких кримінальних проваджень», — заявили у пресслужбі.

Цьому передував опублікований пост у Фейсбуці журналістки “Настоящего Времени”, яка 7 липня повідомила, що БР знищило таємні матеріали та матеріали НС(Р)Д по важливих для країни справах. Ці таємні матеріали знищували вже у Хмельницькому. Джерело в одному з правоохоронних органів передало відповідну внутрішню записку і журналістка зазначила, що підтвердила цю інформацію в декількох джерелах.

На цю інформацію відреагував секретар РНБО Олексій Данілов. Він пригрозив чиновникам відповідальністю.

«Покарання буде невідворотним. Треба буде розбиратися, чому ті люди, які знищували ці документи, це робили, хто їм давав вказівку, де були знищені ці документи. Одна справа, якщо це було на території міста Києва, коли справді були спекотні дні (24-25 лютого). Інша справа, якщо це відбувалося за межами столиці. Тому треба розбиратися, на підставі чого все це було», — сказав він.