ДБР спростовує інформацію про арешт активів “Прямого” і “5 каналу”

Порошенко наразі перебуває за кордоном і планує повернутися в Україну 17 січня.

Державне бюро розслідувань заявляє, що інформація про арешт активів телеканалів “Прямий” і “5 канал” не відповідає дійсності. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на ДБР.

У бюро нагадали, що за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора Головне слідче управління Державного бюро розслідувань здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо закупівлі вугілля з території “ДНР/ЛНР” з кваліфікацією ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 2583 Кримінального кодексу України.

У вказаному кримінальному провадженні повідомлено про підозру двом народним депутатам України, один із яких п’ятий Президент України, повноваження якого припинено, Петро Порошенко, колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості, та топменеджеру часів президентства Віктора Януковича.

6 січня Печерський районний суд Києва за участю прокурорів Офісу генерального прокурора та захисників розглянув клопотання прокурора у кримінальному провадженні, погоджене виконувачем обов’язків генерального прокурора про арешт майна Порошенка.

Суд обґрунтовано ухвалив рішення про арешт майна підозрюваного, яке відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна належить йому на праві власності, зокрема це об’єкти нерухомості, корпоративні права та інше, наголосили у ДБР.

“Очікуваною реакцією стало розповсюдження неправдивої інформації про нібито накладення арешту на активи телеканалів “Прямий” та “5 канал”, власником яких є медіахолдинг “Вільні медіа”, що не відповідає дійсності, оскільки арешт на корпоративні права на вказані канали та їх активи не накладався”, – заявили у ДБР.

Як наголосили у бюро, у зв’язку з ухваленням згаданого судового рішення будь-яких обмежень діяльності засобів масової інформації не відбулося.

“З метою уникнення маніпуляцій та подальших інформаційних спекуляцій довкола даного кримінального провадження повідомляємо, що арешт накладено виключно на майно, корпоративні права, власником яких згідно з відповідними державних реєстрів є п’ятий Президент України, повноваження якого припинено.

Підкреслюємо, рішенням суду заборонено лише відчужувати арештоване майно, що не позбавляє власника користуватись іншими правами”, – зазначили у ДБР.

Як відомо, 6 січня Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання про арешт майна Порошенка у справі про постачання вугілля з ОРДЛО.

В Офісі Генпрокурора у цьому зв’язку заявили, що суд ухвалив рішення про накладення арешту на майно підозрюваного, яке належить йому на праві власності відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна. Зокрема, це об’єкти нерухомості, корпоративні права та інше.

Раніше стало відомо, що Офіс генпрокурора погодив клопотання про арешт Порошенка з можливістю внесення застави у розмірі 1 мільярд гривень.

20 грудня 2021 року Порошенку оголосили підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО.

Працівники ДБР разом зі співробітниками СБУ розслідують кримінальне провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та фінансування терористів групою громадян України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень.

Провадження здійснюється за ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) ККУ.

6 січня у партії “Європейська солідарність” заявили, що крім майна лідера політсили Порошенка суд арештував активи телеканалів “Прямий” і 5 канал”. У партії наголосили, що від листопада 2021 року ці канали не належать Порошенку.

Водночас співголова фракції “ЄС” Ірина Геращенко у коментарях до свого посту у Фейсбуці зазначила, що, за словами адвоката, заарештоване майно телеканалів, але не рахунки.

Читайте нас у telegram