[:ru]Данные Apple Watch стал ключевым доказательством по делу об убийстве в Австралии[:ua]Дані Apple Watch стали ключовим доказом справи про вбивство в Австралії[:]

Невістка розповіла поліції, як група чоловіків вбила її свекруху, чим й видала себе – дані Apple Watch жертви не сходилися з показаннями дівчини.

[:ru]

В сентябре 2016 года 57-летнюю жительницу Аделаиды Мирну Нильсон убили в собственном доме. Её невестка Керолайн Нильсон рассказала полиции, что на женщину напала группа мужчин – они якобы проследили за ней до дома, вломились, связали и убили ее.

Однако 29 марта 2018 года полиция арестовала за убийство саму Керолайн Нильсон. Основным доказательством, который указывал на ее вину, стали “умные” часы Apple Watch, который отслеживал активность жертвы во время убийства. Керолайн утверждала, что нападавшие ссорились с ее свекровью в течении 20 минут, также, по словам девушки, Мирна пользовалась телефоном аж до 7:13 вечера. Но данные о сердцебиении и периоде нагрузок опровергали эти сведения.

Картинки по запросу apple watch health

Apple Watch, Health

Данные о сердечном ритме жертвы показали поначалу пиковую нагрузку, затем меньше, а дальше остановку сердца. Судмедэксперты считают, что это соответствует типу “атаки из засады”, когда жертву поджидали. Кроме того, по информации с часов, убийство произошло в течении всего семи минут с 6:38 до 6:45 часов вечера. Все это дало прокурорам повод заявить, что Керолайн выдумала историю и собственноручно подготовила нападение в доме.

Так данные с Apple Watch жертвы впервые стали основным доказательством по делу об убийстве. До этого полиция не могла доказать вину Керолайн и считала ее просто подозреваемой, однако после появления данных сердечного ритма суд смог обвинить девушку в убийстве. Впрочем, адвокат Керолайн заявила, что она опровергнет все обвинения во время следующего судебного заседания 13 июня.

[:ua]

У вересні 2016 року 57-річну жительку Аделаїди Мирну Нільсон вбили у власному будинку. Її невістка Керолайн Нільсон розповіла поліції, що на жінку напала група чоловіків – вони нібито простежили за нею до будинку, вломилися, зв’язали та вбили її.

Проте 29 березня 2018 року поліція заарештувала за вбивство саму Керолайн Нільсон. Основним доказом, що вказує на її вину, став «розумний» годинник Apple Watch, який відстежував активність жертви під час вбивства. Керолайн стверджувала, що нападники сперечалися з її свекрухою протягом 20 хвилин, також, за словами дівчини, Мирна користувалася телефоном аж до 7:13 вечора. Однак показники серцевого ритму та час навантажень спростовували ці відомості.

Картинки по запросу apple watch health

Apple Watch, Health

Дані серцебиття жертви показали спочатку пікове навантаження, потім менше, а далі й зупинку серця. Судмедексперти вважають, що це відповідає типу «атаки з засідки», коли на жертву чекали. Крім того, за інформацією з годинника, вбивство сталося в проміжку всього в сім хвилин з 6:38 до 6:45 годин вечора. Все це дало прокурорам привід заявити, що Керолайн вигадала історію та власноруч підготувала напад в будинку.

Таким чином, дані з Apple Watch жертви вперше стали основним доказом у справі про вбивство. До цього поліція не могла довести вину Керолайн і вважала її просто підозрюваною, однак після появи даних серцевого ритму суд зміг звинуватити дівчину в убивстві. Втім, адвокат Керолайн заявила, що вона відкине всі звинувачення під час наступного судового засідання 13 червня.

[:]