ЧИ МОЖНА РИБАЛИТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ? КОМЕНТАР ЮРИСТА

Сьогодні всі рибалки ведуть суперечку чи можна рибалити не порушуючи закон в даному випадку? Виявляється можна, але не бажано.

ДОПОВНЕНО:

Сьогодні всі рибалки ведуть суперечку чи можна рибалити не порушуючи закон в даному випадку? Виявляється можна, але не бажано. Давайте розберемось. Для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби Уряд 3-го квітня запровадив більш жорсткі заходи безпеки на період карантину. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в своєму зверненні. Триватимуть заходи до 24 квітня 2020 року.

Зокрема, під час карантину, який триватиме до 24 квітня 2020 р. на всій території України, серед внесених нових змін діятиме заборона на:

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

Зазначимо, що деякі обмежувальні заходи вже введені в дію місцевою владою, – йдеться на урядовому порталі.

Що таке “прибережна захисна смуга”?

Водний кодекс України (ВКУ) дає таке визначення прибережної захисної смуги (ПЗС): “це частина водоохоронної зони відповідної ширини вздовж річки, моря, навколо водойм, на якій встановлено більш суворий режим господарської діяльності, ніж на решті території водоохоронної зони” (ст.4). Прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:

для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів – 25 метрів;
для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари – 50 метрів;
для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 метрів.

Журналісти видання Інформаційне агентство Кий-інфо запитали у юристів коментар щодо даної ситуації:

“На кладочці можете рибалити, ПЗС починається від урізу води, або на човні, це ще краще: ніхто тебе не дістане, – каже юрист Андрій Колєсніков, – додаю під час дискусії: Значить теж варіант в чоботах стояти у воді? – Так, відповідає юрист.

Щоправда як ви маєте дістатись до води не пройшовши ПЗС – не відомо. До того ж, як з’ясувалось протягом дня, уряд чомусь вказав вигаданий термін “прибережна зона”, а не існуючий “прибережна захисна смуга”.

Карантин – це обмеження прав людей. Саме тому, стаття 40 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” встановлює, що карантин може бути встановлений не інакще як у разі оголошення надзвичайного стану.
Кабінет Міністрів України не має повноважень оголошувати надзвичайний стан і запроваджувати обмеження прав громадян.
Це виключні повноваження Президента, Верховної Ради України і в деяких випадках суду.
“, – доповнюють в коментарях.

Також нагадаємо про оголошену відповідальність за порушення карантинного режиму: перше порушення – штраф у 17 000 гривень, друге – штраф у 34 000 гривень, третє – кримінальна відповідальність.

Щоправда українці вже масово почали оскаржувати складені на них протоколи.

«Проблема в тому, що не вказано, які конкретно правила можуть порушувати громадяни. Це стосується також заяви міського голови Києва. У цілому санітарно-гігієнічні, протиепідемічні та їм подібні правила розраховані на спеціальні суб’єкти, на посадових осіб, які повинні їх впроваджувати і виконувати. Коли йдеться про громадян, то для них має бути конкретне оголошення, конкретний перелік. Загалом всі правила, які передбачені законодавством, громадяни знати не зобов’язані», прокоментував для видання “Слово і Діло” юрист, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк.

Якщо ж ви проводите карантин десь у далекому селі і все ж вирішите піти на риболовлю пам’ятайте: будьте один, гігієна рук та обличчя, алкоголь знижує імунітет, не вступайте в розмови з іншими рибалками на короткій відстані – тримайте дистанцію. Тому краще посидіти вдома, адже заходи безпеки – це перш за все піклування про наше з вами здоров’я.