Чи актуальний патріотизм у XXI столітті: у Києві пройшла зустріч-дискусія

Зустріч пройшла у Veteran Hub-і - просторі для ветеранів та громадських організацій, що працюють у сфері ветеранських справ.

Сьогодні, 11 жовтня, у Києві пройшла зустріч-дискусія на тему актуальності патріотизму в наш час. Про це повідомляє kyiinfo.

Говорили про те, хто такий патріот, що означає слово “патріотизм” у нашому столітті та чи потрібен він у парадигмі цінностей сучасності.

“Питання про патріотизм – це питання про волю, захист і відстоювання проти приниження власної гідності. Гідність тут первинна складова”, – наголошує Віталій Коломієць, адвокат, який захищає патріотів.

Дискутували посилаючись на книгу українського письменника Артема Захарченка “Помру за Україну (але це не точно)”.

“Чи просто бути патріотом у цій книзі? Не зовсім, залежить від того яку модель патріота ти обрав – простішу чи активну, пов’язану з дією. Наприклад, через патріотизм героя, який потрапив до російської в’язниці: він весь час щось робив. Патріотом бути складніше, бо додаткові фактори починають впливати на твоє життя. Іншому патріоту така позиція допомогла створити практично унікальний бізнес, щоправда потім цей герой потрапляє до СІЗО”, – говорить Артем Захарченко.

“До в’язниці може потрапити будь-хто, випадки бувають різними, тому ми не повинні ставитись до цих людей немов вони померли, а потім звідкись воскресли. Саме до 2014 року вплив на українську в’язницю мав кримінальний світ із Росії. Зараз все змінюється. Тому якби це дивно не звучало, українцям варто зробити тюрму українською”, – додає Коломієць.

Підписуйтесь на наш канал telegram