ЧОМУ ГОРІЛА ЛУГАНЩИНА І ПРОВОДИЛИСЬ ОБШУКИ В ДСНС?

Слідчі Державного бюро розслідування встановили нові причини неефективної боротьби з підпалами вчиненими російськими терористами на Луганщині у вересні-жовтні 2020 року.

17 листопада слідчі ДБР спільно з прокурорами Луганської обласної прокуратури провели санкціоновані обшуки у ГУ ДСНС України у Луганській області та інших структурних підрозділах ДСНС регіону. Також проведені допити службових осіб вказаного головного управління ДСНС, – повідомляє ДБР.

В ході проведених обшуків виявлено та вилучено ймовірні знаряддя злочину, а також документи та інші предмети, що мають доказове значення для кримінального провадження.

Слідчі ТУ ДБР місті Краматорську встановили, що системне розкрадання пального керівництвом ГУ ДСНС у Луганській області  призвело до розростання підпалів в масштабні пожежі в наслідок яких постраждали люди.

Майже у кожному структурному підрозділі вказаного управління за вказівки керівництва були придбані спеціальні технічні засоби – прилади для корекції одометрів автомобілів. Саме з їх допомогою систематично проводились маніпуляції з пробігом спецтехніки, завищували реальний пробіг автомобілів, а паливо розкрадали.

Відповідно в управлінні ДСНС не було належних запасів паливно-мастильних матеріалів, тому техніка для гасіння пожеж на території області не могла належним чином реагувати і оперативно локалізувати осередки займань.

Крім цього, слідство вивчає обставини неналежної організації та діяльності Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також координації дій сил, залучених до гасіння пожеж.

Нагадаємо, 2 жовтня військові показали відео, як окупанти підпалюють сухостій на Луганщині, що призвело до масових пожеж.