Чесний секретар Антикорупційної ради та його нечесні таємниці

Найцікавіше не те, що задекларовано, а те, що пан Гой вирішив від нас приховати. Наприклад, декілька підприємств, якими держчиновник досі володіє і про які звичайні смертні, на його думку, не мають знати.

Володимир Анатолійович Гой обіймає посаду радника у КМДА та секретаря Антикорупційної ради при Київському міському голові. У травні 2016 року його призначив сам Кличко. Ще б пак, Володимир Анатолійович один з тих, чия біографія здається досконалою. Нашвидкоруч компромату на нього не знайдеш. Але насправді пан Гой набагато «складніший» ніж здається. З одногу боку – зразковий чиновник та борець з корупцією, з іншого той, хто успішно співпрацював з корупціонерами та продовжує з ними контактувати.

У жодному корупційному скандалі пан Гой не фігурує. Принаймні ЗМІ про це не писали. В його біографії та е-деклараціях, на перший погляд. також нічого цікавого. Був колись бізнес, але вже давно немає. Наче були якісь дивні зв’язки, але що було – загуло, і зараз вони не афішуються.

У 2015 році, Володимир Гой (майбутній секретар Антикорупційної ради при Київському міському голові) успішно пройшов процедуру перевірки та зміг не потрапити під дію закону «Про очищення влади». Його дружина Олена Вадимівна Гой також займає не останнє місце в світі боротьби з корупцією, і судячи з її декларації так само, як і її чоловік, живе скромно без особливого лоску. Навіть машина сім’ї Гой належить не їм, а громадянці іншої країни Марії Поповій.

Але найцікавіше не те, що задекларовано, а те, що пан Гой вирішив від нас приховати. Наприклад, декілька підприємств, якими держчиновник досі володіє, і про які звичайні смертні, на його думку, не мають знати.

Йдеться про ПП «Віва-Принт» і ТОВ «Видавництво «Книга Року». Згідно сервісу YouControl зараз ці підприємства повністю належать раднику КМДА Володимиру Гою. Вони діють ще з 90-х років і судячи з усього – процвітають.

Частка, якою володіє Володимир Анатолійович, у обох випадках складає майже 600 тисяч гривень, про що у його електронній декларації також ані пари з вуст!

Директором та керівником ПП «Віва-Принт» та ТОВ «Видавництво «Книга Року» є Валерій Іванович Новак – давній друг сімї Гоїв. Колись, ще у 90-х, в нього був спільний бізнес з батьком та матір’ю пана Володимира. А зараз, коли той є секретарем Антикорупційної ради при київському міському голові, Валерій Новак співпрацює із Гоєм-чиновником. Відчуваєте різницю?!

Більше того, Володимир Гой є засновником кількох громадських організацій, які у електронній декларації він також «забув» вказати.

Йдеться про «Мистецько-культурний центр Голосіївські дзвони» та «Український центр демократичних ініціатив». І ту, і іншу організацію об’єднує не лише наш борець з корупцією, в обох випадках засновником значиться і Віталій Володимирович Корнійчук. Разом з Володимиром Гоєм він заснував щонайменше 3 підприємства, і …вже встиг їх позбутися.

Чи приходиться Віталій Володимирович Корнійчук братом екс-заступнику міністра юстиції України Євгену Володимировичу Корнійчуку – невідомо. Спільне прізвище та по батькові може бути лише збігом. Але точно відомо, що свого часу пан Віталій Корнійчук був помічником нардепа Євгена Корнійчука, коли того було обрано до Верховної Ради V та VI скликання.

У подальшому виявилось, що родини Корнійчуків та Гоїв поєднує багато спільного. Іноді складається враження, що Євген Корнійчук та Володимир Гой – близькі родичі.

  • По-перше, Володимир Гой певний час теж займав посаду помічника нардепа Євгена Корнійчука.

  • По-друге, Євген Корнйчук та пан Гой були засновниками підприємства «Меджістерс», у минулому «Магістр та Партнери». До цієї компанії ми ще повернемось.

Зауважимо, якщо Гой – немедійна персона, то про пана Корнійчука у ЗМІ понаписано стільки, що хоч індійське кіно знімай. Де він тільки не працював: у Міністерстві юстиції, Міністерстві закордонних справ, був консулом України у Нью-Йорку. Пізніше був нардепом від «БЮТ» та головою «Української соціал-демократичної партії».

А наприкінці феєричної, політичної кар’єри встиг навіть відсидіти два місяці у СІЗО.

Євген Корнійчук знаходився під слідством 2 місяці

ЗМІ писали, що у грудні 2010 року його заарештували та звинуватили у перевищенні влади та службовому підробленні. Генпрокуратура повідомляла, що Корнійчук перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування «Нафтогазу» лише одному виконавцю. І знаєте, хто ним був? Згадане вище підприємство «Меджістерс», попередня назва «Магістр і Партнери». Раніше, ще до призначення Євгена Корнійчука на посаду заступника міністра юстиції, власниками цієї юридичної компанії були то сам Корнійчук, то теперішній секретар Антикорупційної ради при київському міському голові Володимир Гой. У 2010-му, у якості їхніх ділових партнерів фігурували й інші народні депутати та борці з корупцією. Зокрема заступник мера Києва Олексій Резніков, який також працює в Антикорупційній раді, та член Вищої Ради юстиції Сергій Власенко.

І хоча ЗМІ неодноразово зазначали, що неофіційною підставою для судового процесу над Євгеном Корнійчуком було усунення з посади його тестя – голови Верховного Суду Василя Онопенка, плітки про те, що Корнійчук використовував повноваження для допомоги колишній компанії, найімовірніше були не безпідставними.

Згодом стало зрозуміло, що із сім’єю Онопенків у Володимира Гоя теж багато спільного. Йдеться про молодшу доньку екс-голови Верховного Суду України Василя Онопенка – Ірину. За часів Януковича жінку також звинувачували у шахрайстві, але саме в її фірмі «До Енд Ко Україна» Володир Гой працював бухгалтером. А у 2010 році продав пані Ірині юридичну компанію «Інвестфлоу-Юей» – одну з 10 своїх фірм.

Отже наш «борець з корупцією» не лише співпрацював з колишніми корупціонерами, а ще й приховав суттєві відомості про себе.

Саме вони у 2016 році могли створити конфлікт інтересів, та вплинути на призначення Володимира Гоя радником та секретарем антикорупційного консультативно-дорадчого органу при київському міському голові.

Напівправда чиновника – кидає тінь не лише на мера міста Віталія Кличка, а і на саму Антикорупційну раду КМДА, де окрім пана Гоя працюють ще 34 особи. В тому числі експерти «Реанімаційного Пакету Реформ для Києва» та представники «Transparency International Україна.

З приводу невідповідності задекларованих даних ми звернулись до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Нас цікавить, чи вправі Володимир Гой займати посаду радника та секретаря Антикорупційної ради при Київському міському голові? Невдовзі ГО «Центр мадіарозслідувань «Булава» запитає про це особисто у мера Києва.