Найцікавіше не те, що задекларовано, а те, що пан Гой вирішив від нас приховати. Наприклад, декілька підприємств, якими держчиновник досі володіє і про які звичайні смертні, на його думку, не мають знати.
Владимир Анатольевич Гой занимает должность советника в КГГА и секретаря Антикоррупцонной рады при Киевском городском голове. В мае 2016 его назначил сам Кличко. Еще бы, Владимир Анатольевич один из тех, чья биография выглядит совершенной. Наспех компромата на него не найдешь. Но на самом деле господин Гой гораздо «сложнее», нежели кажется. С одной стороны – образцовый чиновник и борец с коррупцией, с другой тот, кто успешно сотрудничал с коррупционерами и продолжает с ними контактировать.
Ни в одном коррупционном скандале господин Гой не фигурирует. По крайней мере, СМИ об этом не писали. В его биографии и э-декларациях, на первый взгляд, тоже ничего интересного. Был когда-то бизнес, но уже давно нет. Были какие-то странные связи, но что было – прошло, и сейчас они не афишируются.
В 2015 году Владимир Гой (будущий секретарь Антикоррупционной рады при Киевском городском главе) успешно прошел процедуру проверки и сумел не попасть под действие Закона «Об очищении власти». Его жена Елена Вадимовна Гой тоже занимает не последнее место в мире борьбы с коррупцией, и, судя по ее декларации, как и муж, живет скромно без особого лоска. Даже машина семьи Гой принадлежит не им, а гражданке другого государства Марии Поповой.
Но самое интересное не то, что задекларировано, а то, что господин Гой решил от нас скрыть. Например, несколько предприятий, которыми госчиновник до сих пор владеет, и о которых простые смертные, по его мнению, не должны знать.
Речь идет о ЧП «Вива-Принт» и ООО «Издательство «Книга года». По данным сервиса YouControl сейчас эти предприятия полностью принадлежат советнику КГГА Владимиру Гою. Работают они еще с 90-х годов и, судя по всему, процветают.
Доля, которой владеет Владимир Анатольевич, в обоих случаях составляет почти 600 000 гривен, о чем в его электронной декларации тоже ни слова! Директором и руководителем ЧП «Вива-Принт» и ООО «Издательство «Книга года» является Валерий Иванович Новак – давний друг семьи Гой. Когда-то, еще в 90-х, у него был совместный бизнес с отцом и матерью господина Владимира. А сейчас, когда тот стал секретарем Антикоррупционной рады при Киевском городском голове, Валерий Новак сотрудничает с Гоем-чиновником. Чувствуете разницу?!
Более того, Владимир Гой является основателем нескольких общественных организаций, о которых в электронной декларации он также «забыл» указать. Речь идет о «Художественно-культурном центре Голосеевские колокола» и «Украинском центре демократических инициатив». И ту, и другую организацию объединяет не только наш борец с коррупцией, в обоих случаях учредителем значится и Виталий Владимирович Корнейчук. Вместе с Владимиром Гоем он основал не менее 3 предприятий, и … уже успел от них избавиться.
Приходится ли Виталий Владимирович Корнейчук братом экс-замминистру юстиции Украины Евгению Владимировичу Корнейчуку – неизвестно. Общая фамилия и отчество может быть обычным совпадением. Но точно известно, что в свое время господин Виталий Корнейчук был помощником нардепа Евгения Корнейчука, когда тот был избран в Верховную Раду V и VI созыва.
В дальнейшем выяснилось, что семьи Корнейчуков и Гоев имеют много общего. Иногда создавалось впечатление, что Евгений Корнейчук и Владимир Гой – близкие родственники.
• Во-первых, Владимир Гой определенное время тоже занимал должность помощника нардепа Евгения Корнейчука.
• Во-вторых, Евгений Корнейчук и господин Гой были учредителями предприятия «Меджистерс», в прошлом «Магистр и Партнеры». К этой компании мы еще вернемся.
Заметим, если Гой – немедийная персона, то о господине Корнейчука в СМИ понаписано столько, что хоть индийское кино снимай. Где он только не работал: в Министерстве юстиции, Министерстве иностранных дел, консулом Украины в Нью-Йорке. Позже был нардепом от «БЮТ» и председателем «Украинской социал-демократической партии».
А в конце феерической, политической карьеры успел отсидеть два месяца в СИЗО.
Евгений Корнейчук находился под следствием 2 месяца
СМИ писали, что в декабре 2010 года его арестовали и обвинили в превышении полномочий и служебном подлоге. Генпрокуратура сообщала, что Корнейчук находясь на посту первого заместителя министра юстиции, подписал письмо, которым разрешил проведение конкурса на юридическое обслуживание ГК «Нафтогаз» только одному исполнителю. И знаете, кто им был? Упомянутое выше предприятие «Меджистерс», прежнее название «Магистр и Партнеры».
Ранее, еще до назначения Евгения Корнейчука на должность заместителя министра юстиции, владельцами этой юридической компании были то сам Корнейчук, то нынешний секретарь Антикоррупционного совета при киевском городском главе Владимир Гой.
В 2010-м, в качестве их деловых партнеров фигурировали и другие народные депутаты и борцы с коррупцией. В частности: заместитель мэра Киева Алексей Резников, который также работает в Антикоррупционной раде, и член Высшего Совета юстиции Сергей Власенко.
И хотя СМИ неоднократно отмечали, что неофициальным основанием для судебного процесса над Евгением Корнейчуком было отстранение от должности его тестя – председателя Верховного Суда Василия Онопенко, слухи о том, что Корнейчук использовал полномочия для помощи бывшей компании, скорее всего, были небезосновательными.
Впоследствии стало ясно, что и с семьей Онопенко у Владимира Гоя тоже много общего. Речь идет о младшей дочери экс-председателя Верховного Суда Украины Василия Онопенко – Ирине. Во времена Януковича женщину тоже обвиняли в мошенничестве, но именно в ее фирме «До Энд Ко Украина» Владимир Гой работал бухгалтером. А в 2010 году продал госпоже Ирине юридическую компанию «Инвестфлоу-Юэй» – одну из 10 своих фирм.
Так что наш «борец с коррупцией» не только сотрудничал с бывшими коррупционерами, но и скрыл важные сведения о себе.
Именно они в 2016 году могли создать конфликт интересов, и повлиять на назначение Владимира Гоя советником и секретарем Антикоррупционного консультативно-совещательного органа при киевском городском главе.
Полуправда чиновника бросает тень не только на мэра города Виталия Кличко, а и на сам Антикоррупционный совет КГГА, где кроме господина Гоя работают еще 34 человека. В том числе эксперты «Реанимационного Пакета Реформ для Киева» и представители «Transparency International Украина».
По поводу несоответствия задекларированных данных мы обратились в Национальное агентство по вопросам предотвращения коррупции.
Нас интересует, вправе ли Владимир Гой занимать должность советника и секретаря Антикоррупционного совета при Киевском городском голове? Вскоре ОО «Центр медиарасследований «Булава» спросит об этом лично мэра Киева.
[:ua]Володимир Анатолійович Гой обіймає посаду радника у КМДА та секретаря Антикорупційної ради при Київському міському голові. У травні 2016 року його призначив сам Кличко. Ще б пак, Володимир Анатолійович один з тих, чия біографія здається досконалою. Нашвидкоруч компромату на нього не знайдеш. Але насправді пан Гой набагато «складніший» ніж здається. З одногу боку – зразковий чиновник та борець з корупцією, з іншого той, хто успішно співпрацював з корупціонерами та продовжує з ними контактувати.
У жодному корупційному скандалі пан Гой не фігурує. Принаймні ЗМІ про це не писали. В його біографії та е-деклараціях, на перший погляд. також нічого цікавого. Був колись бізнес, але вже давно немає. Наче були якісь дивні зв’язки, але що було – загуло, і зараз вони не афішуються.
У 2015 році, Володимир Гой (майбутній секретар Антикорупційної ради при Київському міському голові) успішно пройшов процедуру перевірки та зміг не потрапити під дію закону «Про очищення влади». Його дружина Олена Вадимівна Гой також займає не останнє місце в світі боротьби з корупцією, і судячи з її декларації так само, як і її чоловік, живе скромно без особливого лоску. Навіть машина сім’ї Гой належить не їм, а громадянці іншої країни Марії Поповій.
Але найцікавіше не те, що задекларовано, а те, що пан Гой вирішив від нас приховати. Наприклад, декілька підприємств, якими держчиновник досі володіє, і про які звичайні смертні, на його думку, не мають знати.
Йдеться про ПП «Віва-Принт» і ТОВ «Видавництво «Книга Року». Згідно сервісу YouControl зараз ці підприємства повністю належать раднику КМДА Володимиру Гою. Вони діють ще з 90-х років і судячи з усього – процвітають.Частка, якою володіє Володимир Анатолійович, у обох випадках складає майже 600 тисяч гривень, про що у його електронній декларації також ані пари з вуст!
Директором та керівником ПП «Віва-Принт» та ТОВ «Видавництво «Книга Року» є Валерій Іванович Новак – давній друг сім’ї Гоїв. Колись, ще у 90-х, в нього був спільний бізнес з батьком та матір’ю пана Володимира. А зараз, коли той є секретарем Антикорупційної ради при київському міському голові, Валерій Новак співпрацює із Гоєм-чиновником. Відчуваєте різницю?! Більше того, Володимир Гой є засновником кількох громадських організацій, які у електронній декларації він також «забув» вказати.Йдеться про «Мистецько-культурний центр Голосіївські дзвони» та «Український центр демократичних ініціатив». І ту, і іншу організацію об’єднує не лише наш борець з корупцією, в обох випадках засновником значиться і Віталій Володимирович Корнійчук. Разом з Володимиром Гоєм він заснував щонайменше 3 підприємства, і …вже встиг їх позбутися.
Чи приходиться Віталій Володимирович Корнійчук братом екс-заступнику міністра юстиції України Євгену Володимировичу Корнійчуку – невідомо. Спільне прізвище та по батькові може бути лише збігом. Але точно відомо, що свого часу пан Віталій Корнійчук був помічником нардепа Євгена Корнійчука, коли того було обрано до Верховної Ради V та VI скликання.
У подальшому виявилось, що родини Корнійчуків та Гоїв поєднує багато спільного. Іноді складається враження, що Євген Корнійчук та Володимир Гой – близькі родичі.
-
По-перше, Володимир Гой певний час теж займав посаду помічника нардепа Євгена Корнійчука.
-
По-друге, Євген Корнйчук та пан Гой були засновниками підприємства «Меджістерс», у минулому «Магістр та Партнери». До цієї компанії ми ще повернемось.
Зауважимо, якщо Гой – немедійна персона, то про пана Корнійчука у ЗМІ понаписано стільки, що хоч індійське кіно знімай. Де він тільки не працював: у Міністерстві юстиції, Міністерстві закордонних справ, був консулом України у Нью-Йорку. Пізніше був нардепом від «БЮТ» та головою «Української соціал-демократичної партії».
А наприкінці феєричної, політичної кар’єри встиг навіть відсидіти два місяці у СІЗО.
Євген Корнійчук знаходився під слідством 2 місяці
ЗМІ писали, що у грудні 2010 року його заарештували та звинуватили у перевищенні влади та службовому підробленні. Генпрокуратура повідомляла, що Корнійчук перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування «Нафтогазу» лише одному виконавцю. І знаєте, хто ним був? Згадане вище підприємство «Меджістерс», попередня назва «Магістр і Партнери». Раніше, ще до призначення Євгена Корнійчука на посаду заступника міністра юстиції, власниками цієї юридичної компанії були то сам Корнійчук, то теперішній секретар Антикорупційної ради при київському міському голові Володимир Гой. У 2010-му, у якості їхніх ділових партнерів фігурували й інші народні депутати та борці з корупцією. Зокрема заступник мера Києва Олексій Резніков, який також працює в Антикорупційній раді, та член Вищої Ради юстиції Сергій Власенко.І хоча ЗМІ неодноразово зазначали, що неофіційною підставою для судового процесу над Євгеном Корнійчуком було усунення з посади його тестя – голови Верховного Суду Василя Онопенка, плітки про те, що Корнійчук використовував повноваження для допомоги колишній компанії, найімовірніше були не безпідставними.
Згодом стало зрозуміло, що із сім’єю Онопенків у Володимира Гоя теж багато спільного. Йдеться про молодшу доньку екс-голови Верховного Суду України Василя Онопенка – Ірину. За часів Януковича жінку також звинувачували у шахрайстві, але саме в її фірмі «До Енд Ко Україна» Володир Гой працював бухгалтером. А у 2010 році продав пані Ірині юридичну компанію «Інвестфлоу-Юей» – одну з 10 своїх фірм.Отже наш «борець з корупцією» не лише співпрацював з колишніми корупціонерами, а ще й приховав суттєві відомості про себе.
Саме вони у 2016 році могли створити конфлікт інтересів, та вплинути на призначення Володимира Гоя радником та секретарем антикорупційного консультативно-дорадчого органу при київському міському голові.
Напівправда чиновника – кидає тінь не лише на мера міста Віталія Кличка, а і на саму Антикорупційну раду КМДА, де окрім пана Гоя працюють ще 34 особи. В тому числі експерти «Реанімаційного Пакету Реформ для Києва» та представники «Transparency International Україна.З приводу невідповідності задекларованих даних ми звернулись до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Нас цікавить, чи вправі Володимир Гой займати посаду радника та секретаря Антикорупційної ради при Київському міському голові? Невдовзі ГО «Центр мадіарозслідувань «Булава» запитає про це особисто у мера Києва.
[:]