ЧЕМПІОНАТ СВІТУ IESF: ТРАМПЛІНГ ДЛЯ ГРАВЦІВ-ПОЧАТКІВЦІВ І ЧОМУ ЦЕ РОЗВИВАЄ НАЦІОНАЛЬНУ СЦЕНУ

Кваліфікація завершилася, проте залишилося багато питань, які витають у повітрі. Про все по черзі в нашому матеріалі.

Висвітлюючи цю подію, ми помітили, що ком’юніті не зовсім уважно стежить за заходами Федерації кіберспорту України, а також кваліфікаціями й чемпіонатами. Більш того, деякі імениті кіберспортивні особистості також негативно висловилися про дану кваліфікацію та про те, навіщо загалом проводиться цей турнір.

Федерація кіберспорту України з 2020 року входить до складу Міжнародної федерації кіберспорту (IESF), у зв’язку з чим проводила національний відбір на Чемпіонат світу 2020. У список дисциплін цього змагання увійшли Dota 2, PES і Tekken 7. У національній кваліфікації від UESF з дисципліни Dota 2 взяли участь 20 команд, а за титул чемпіона в PES змагалися понад 20 гравців. Відбори з Tekken 7, як і в багатьох інших країнах, на жаль, були скасовані у зв’язку з відсутністю охочих гравців.

Про проведення даного відбору ми неодноразово писали у своїх соціальних мережах і на сайті, щоб всі охочі могли взяти участь. Будь-який гравець міг зібрати свій колектив і виступити в цій кваліфікації. Переможець національного відбіркового етапу отримав слот в закриту кваліфікацію для Східної Європи й Середньої Азії. За підсумками всіх матчів в рамках національної кваліфікації перше місце в дисципліні Dota 2 зайняв колектив Burning Fire Reborn, який представляли Impest, SoulQ, Merlin, spAce і Yellow Flash. Кращим в національному відборі з дисципліни PES став Sergobibika.

Для участі в подібних кваліфікаціях, найчастіше, потрібно тільки не проґавити період реєстрації, зареєструвати свою команду, відіграти всі матчі у свою користь і забрати перше місце. Саме так зробили колектив Burning Fire Reborn і Sergobibika, які заслужено представляли нашу країну в закритій кваліфікації на Чемпіонаті світу.

Федерація кіберспорту України за кілька тижнів до початку проведення національних відборів писала офіційний запит командам Natus Vincere і HellRaisers, з проханням інформаційно підтримати захід і допомогти з формуванням збірної з професійних українських гравців для участі в Чемпіонат світу від IESF. На жаль, ми так і не отримали відповіді.

19 листопада завершився відбірковий етап для Східної Європи й Середньої Азії до чемпіонату світу від IESF з дисципліни Dota 2 – IeSF World Championship 2020. До групи організатори визначили дев’ять команд, які представляли Україну, Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росію, ОАЕ й Узбекистан. На всі команди було надано 1 слот на LAN-фінал змагання, за який боролися учасники групи. За підсумками цього протистояння чемпіоном стала команда Казахстану, яка продовжить свій виступ вже на IeSF World Championship 2020 на лютому 2021 року. У закритій кваліфікації з дисципліни PES виступили шість гравців – з України, Нідерландів, Бельгії, Сан-Марино, Словенії й Люксембурга. Sergobibika, що представляє нашу країну, поступився в півфіналі плей-офф закритої кваліфікації та зайняв 3-4 місце.

Федерація кіберспорту України була створена у 2018 році з метою популяризації та розвитку кіберспорту в країні. Наша мета – допомогти максимальній кількості молодих талантів пробитися на велику кіберспортивну сцену і заявити про себе на весь світ. Ми вважаємо, що подібні кваліфікації на світові чемпіонати й проведення подібних чемпіонатів – відмінний шанс для тих, у кого є бажання пов’язати своє життя з кіберспортом, тим більше, що організатори таких чемпіонатів повністю оплачують всі витрати по перельоту і проживання збірних, які вийшли у фінал чемпіонату.

Насправді досить неприємно отримувати негативний фідбек від ком’юніті, де йдеться про те “Хто всі ці гравці?”, “Що це за команда?” і так далі. Якщо ми хочемо розвивати сцену, а це головна мета Федерації кіберспорту України, подібні турніри – відмінна можливість для всіх. До того ж ми отримуємо сотні питань щомісяця від гравців, які цікавляться різними чемпіонатами, кваліфікаціями й тим, як стати кіберспортсменом. Відповідь проста – грати турніри, кваліфікації, перемагати й рухатися далі. А Федерація кіберспорту України у співпраці з федераціями інших країн буде і надалі організовувати можливість участі наших кіберспортсменів в міжнародних заходах, щоб у талановитих кіберспортсменів-початківців і колективів було якомога більше шансів заявити про себе на світовій арені!

Сподіваємося, що цей матеріал повністю відповів на питання щодо минулої кваліфікації, її формату та учасників.