Чат-бот для замовлення Covid-сертифікатів: у Києві викрили схему підробки документів

За попередніми підрахунками, пара встигла виготовити близько 200 підроблених медичних документів.

У Києві викрили схему підробки ПЛР-тестів та Covid-сертифікатів 24-річним чоловіком та 22-річною жінкою. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Злочинці створили чат-бот у месенджері, де приймали замовлення на виготовлення підробленої медичної документації. Без проходження лабораторних досліджень громадянам пропонували виготовлення ПЛР-тестів із негативним результатом на COVID-19, а також міжнародні свідоцтва про вакцинацію. ПЛР-тести продавали по 600 гривень, а свідоцтво про вакцинацію коштували 1200 гривень.

У своїй діяльності правопорушники використовували підроблені печатки та логотип відомої української клініки.

За місцем проживання фігурантів та в їхніх автомобілях проведено обшуки. Вилучено ноутбук, мобільні телефони, банківські картки, а також бланки для ПЛР-тестів на коронавірус. У результаті огляду вилученої техніки виявлено листування із замовниками щодо виготовлення псевдосертифікатів та виявлено бланки для їхнього виготовлення.

Слідчі дії тривають. Санкція статті передбачає покарання до восьми років позбавлення волі.

Викриття злочину проводилося прокурорами спільно з слідчими Солом’янського УП ГУНП в м. Києві та працівниками управління протидії кіберзлочинам Києва.

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram