Брюссель хоче ухвалити 10-й пакет санкцій до лютого, Угорщина може знову стати гальмом, — PAP

10й пакет хочуть схвалити до саміту Україна-ЄС, запланованого на початок лютого.

Підписуйтесь на нас у telegram

В останні дні у Брюсселі набирає обертів робота над черговим пакетом санкцій проти Росії. Нові обмеження мають торкнутися й Білорусі.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на PAP.

“Ми тиснутимемо на Кремль санкціями стільки, скільки потрібно. Ми поширимо санкції на тих, хто військовим шляхом підтримує війну Росії, таких як Білорусь та Іран”, – сказала голова Єврокомісії Урсула фон дер Лайєн.

Постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садось підтвердив, що робота над новим пакетом санкцій справді прискорилася.

За словами одного із дипломатів ЄС, причиною прискорення є майбутній саміт Україна-ЄС, а каталізатором – наближення річниці війни.

Дипломати ЄС неохоче говорять про деталі нового пакету, оскільки не хочуть втратити ефекту несподіванки.

За інформацією видання PAP, ЄС спробує запровадити санкції щодо експорту російських алмазів. “Вартість експорту алмазів до російського бюджету оцінюється в 4,5 млрд євро. Це чимала сума”, – зазначив дипломат ЄС.

Нові санкції також мають поширюватися на продукцію, яка потенційно може бути використана російськими військовими. Санкційні списки також планується розширити за рахунок включення до них більшої кількості осіб, відповідальних за російську агресію проти України та військових злочинів.

Щодо обмежень для Білорусі за її підтримку військових дій РФ, то новий пакет, за словами одного з дипломатів, передбачатиме “синхронізацію білоруських санкцій з російськими, особливо секторальними, у тих сферах, де Мінськ співпрацює з Москвою у військовому плані”.

Деякі дипломати побоюються, що Угорщина може відстрочити запровадження нових обмежень, як це вже було в минулому.

“Угорці вже заявили, що не погодяться з деякими прізвищами у списках санкцій. Можна очікувати подальшої напруженості у відносинах з Будапештом”, – зазначив представник ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США та союзники готують нові санкції проти нафтової промисловості РФ.