Британські дослідники розробили аналіз крові для виявлення аутизму

Вчені створили експериментальний аналіз крові, який може виявити розлади аутичного спектру (РАС) у дітей в більш ранньому віці, ніж інші діагностичні методи.

У дослідженні брали  участь 38 італійських дітей з діагнозом РАС і 31 здорова дитина. У групи з аутизмом в плазмі крові виявили ознаки пошкодження структури деяких білків.

Потім дослідники створили чотири алгоритми, які за біомаркерами визначали наявність хвороби. Найбільш успішний алгоритм шукав більш високі рівні молекул дітірозіна, які з’являються, коли білки змінюються кисневомісткими вільними радикалами. Цей алгоритм показав захворювання РАС у дитини із 90- відсотковою точністю.

“Наше відкриття може допомогти в ранньому діагностуванні та лікуванні захворювання. Очікується, що наш тест поліпшить точність діагностики РАС з 60-70% до, приблизно, 90-та  відсотків. Ми також сподіваємось, що тест допоможе виявити нові причини виникнення РАС”, – зауважила авторка дослідження, доктор біології з Університету Уоріка Наіла Раббані.

“Тест запатентований. Ми шукаємо комерційних партнерів для подальшої розробки, а також схвалення регулюючих органів”, – підкреслює авторка розробки.

Лікарі нагадують: «Розлади аутичного спектру – складний неврологічний стан, викликаний різними факторами ризику, включаючи наші гени і навколишнє середовище. Існують різноманітні симптоми – від проблем з соціальною взаємодією до неможливості говорити. Діти можуть почати проявляти видимі ознаки аутизму у віці до 18 місяців, але немає єдиного медичного тесту, який може його діагностувати».