[:ua]Брудне «очищення» Київської ДФС[:]

Пригоди донецького податківця із символічним прізвищем Азаров вражають своєю абсурдністю. Євген Федорович з 2010 по 2014 роки обіймав керівні посади у податковій міліції Луганської області, був звільнений відповідно до положень Закону України «Про очищення влади», із забороною займати посади протягом 10-ти років. Але у січні 2017-го, раптом став першим заступником начальника Головного управління ДФС у Київській області.

[:ua]

Очищення влади було однією з основних вимог українського суспільства після Революції Гідності. Для цього у 2014 році було прийнято відповідний Закон, який запустив процес перевірок та звільнення осіб, що вправно працювали за часів президентства Віктора Федоровича. Та вже за рік-півтора, величезна кількість чиновників, що потрапили під дію Закону, через «найчесніші» українські суди, відновилися на посадах. А через 3 роки – продовжили здійматися кар’єрними сходами.

Яскравим прикладом подібного брудного «очищення» влади, є Євген Федорович Азаров.

Біографія Євгена Федоровича міцно пов’язана з податковою міліцією Донецької та Луганської областей. З 2011 по 2014 рік пан Азаров обіймав керівні посади податкової міліції Луганської області та вправно працював під керівництвом відомого за часів Януковича міністра доходів та зборів України Олександра Клименка.

У 2014 році, з початком повномасштабних бойових дій чиновник, вочевидь, вирішив перевезти родину до Києва. Згідно декларацій, 8 вересня 2014 року, безробітна дружина чиновника, Олена Володимирівна Азарова, придбала в елітному Київському ЖК «Новопечерські Липки» нерухомість на 2,5 мільйони гривень.

Тобто, трикімнатну квартиру площею 240 кв.м. та два гаражі площею 45 «квадратів».

Для впевненого сполучення зі столицею, за два з половиною місяці до того, Євген Федорович придбав собі новенького “BMW 740d» за 1,7 мільйона гривень.

У листопаді 2014 року однофамілець колишнього прем’єра, пан Азаров, переїхав до Маріуполя та був призначений на посаду першого заступника начальника Головного управління ДФС у Донецькій області. Під час його перебування на посаді почалася люстраційна перевірка керівників територіальних органів ДФС України та їхніх заступників.

26 жовтня 2015 року наказом Державної фіскальної служби України від 26.10.2015 № 3429-о Азаров Євген Федорович був звільнений із займаної посади та податкової міліції, згідно підстав встановлених Законом України «Про очищення влади», із забороною обіймати аналогічні посади протягом 10 років.

Здавалося все законно, очистили, люстрували… Аж тут, у справу втрутилися судові органи (зрозуміло Донецькі). 21 грудня 2015 року Донецький окружний адміністративний суд виніс рішення у справі № 805/4893/15-а. Відповідно до якого пана Євгена Азарова було поновлено на посаді, та виплачено 28 тисяч гривень за вимушений прогул.

Підстави для подібного судового рішення не піддаються розумінню. Принаймні, людиною зі здоровим глуздом. Текст постанови нагадує вирвані з контексту та зліплені докупи шматки текстів, з чого випливає необхідний чиновнику висновок.

Це звучить абсурдно, але фактично ані пан Азаров, ані суд, ані будь-хто інший не заперечує того, що чиновник обіймав передбачені в Законі «Про очищення влади» посади, та має бути звільнений.

Тим не менш, ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 23 березня 2016 року, рішення суду першої інстанції залишили без змін. А касаційна інстанція взагалі відмовилися розглядати скаргу Міністерства Юстиції. От таке панове «очищення».

24 жовтня 2017 року Євген Федорович власноруч написав заяву на ім’я голови ДФС України в якій зазначив, що будь-які заборони щодо нього не застосовуються, та надав згоду на проведення чергової перевірки. Вона розпочалася 26 жовтня. Цікаво буде побачити її результати!

Тим часом наші аналітики дослідили декларації Євгена Азарова та виявили, що родина держслужбовця володіє великою кількістю нерухомості, зокрема, у Луганську, Донецьку та Криму. А саме: 5-ма квартирами, 2-ма будинками та 3-ма гаражами. Усе, крім квартири в Луганську, зареєстровано на дружину – Азарову Олену Володимирівну.

Тим не менш, не дивлячись на таку кількість нерухомості, подружжя Азарових вирішило приховати від контролюючих органів наступні об’єкти нерухомості, що знаходяться на окупованих територіях.

Нежитлове приміщення – паркувальне місце № 4 (реєстраційний номер майна 25596421) загальною площею 13,9 кв.м., за адресою: Автономна Республіка Крим, м. Ялта, смт. Гаспра, шосе Алупкинське буд. 62а. Дата державної реєстрації: 11.02.2009 року. Підстава виникнення права власності: договір міни оформлений у Донецьку. Власник – Азарова Олена Володимирівна.

Паркінг № 6 (реєстраційний номер майна 139440914101) загальною площею 42,1 кв.м., за адресою: Донецька область, м. Донецьк, вулиця Дубравна, буд.272. Дата державної реєстрації: 22.08.2013 року. Підстава виникнення права власності: договір купівлі-продажу оформлений у Донецьку. Власник – Азарова Олена Володимирівна.

Однак, найцікавіше те, що у січні 2017 року «недолюстрованого» чиновника часів Януковича призначили на посаду першого заступника начальника Головного управління ДФС у Київській області, що здійснює координацію діяльності підрозділів податкової міліції. Що дуже схоже на неприхований саботаж так званого очищення влади.

Нами скеровано заяву до НАЗК, про необхідність проведення повної перевірки декларацій Азарова Євгена Федоровича, на підставі виявлених нами та незадекларованих об’єктів нерухомості.

В процесі підготовки матеріалу були використані дані інформаційно-аналітичної платформи YouControl, інформаційної системи “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”, офіційного порталу ДФС України, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

[:]