БОЇ ЗА ДЕБАЛЬЦЕВЕ І “ОКОПНА ХІРУРГІЯ”

Вихідні - час почитати якісну книгу. Щоправда "якість" для кожного річ індивідуальна.

Бої за Дебальцево. Місто із важливим залізничним вузлом, що лежить на перехресті вагомих автошляхів, що поєднує Луганськ із Донецьком, – стали одним із визначальних, страшних та героїчних водночас епізодів в російсько-українській війні на Сході України.

Тут я не буду скромнічати: вона є таким символом перемоги. Пацієнт тільки-но вийшов з імпровізованого наркозу, після складної операції на шлунку та печінці. І через годину після цього ми вже починали прорив із оточення, – Олександр Данилюк.

«Ті, що втомилися боятися» – саме так називається книга закарпатського хірурга Олександра Данилюка – ветерана-медика 128-ої (як її згодом охрестять у медіа – «залізної») бригади під час подій зими 2014-2015 років.

Історія про 9 днів боротьби за життя і майже сотню операцій у бліндажі, під обстрілами бойовиків… Оперувати «Смайлу» (саме такий позивний Сашко мав у підрозділі) доводилось на колінах, без донорської крові, інструментів і спеціального обладнання, під світлом примітивного китайського ліхтарика.

Спочатку Олександр не планував публікувати свої спогади у великому друкованому виданні. Одразу після тяжкого прориву Сашко занотовує у блокнот те, що свідомість прагне забути як одну із найстрашніших сторінок життя. А пізніше дружина побратима, читаючи ці спогади, переконує почати книгу. І ось, у 2020-му «Ті, що втомилися боятися» побачить світ.

Ця книга – абсолютно некомерційний проєкт. Усі виручені кошти йдуть на допомогу пораненим.