БОЙОВИКИ МЕДВЕДЧУКА. ХТО ВОНИ?

До складу приватної армії Медвечука входить ГО «Патріоти – За життя!» (ПЗЖ) яку очолює депутат від ОПЗЖ Ілля Ківа. Раніше Ківа позиціонував себе як «патріот» і «учасник війни на Сході України», був радником міністра МВС Авакова.

Видання «LIGA.net» розкриває керівників і структуру особистої армії Медведчука 

Наразі ПЗЖ забезпечує охорону політичних акції, які проводить ОПЗЖ, та створюють потрібну картинку телеканалам, підконтрольних Медведчуку: 112, ZiK і NewsOne.

«Основна кількість «бойовиків» Ківи варіюються в межах 20 осіб. Частина з них отримує місячну оплату, розмір якої може стартувати від $ 1000. Всі інші набираються під кожну окрему акцію. Регіональним куратором ПЗЖ є Олег Ширяєв»,  – зазначає видання. 

Ширяєв також воював на Сході України, стояв у витоках формування роти поліції Східний корпус у складі МВС у Харківській області. У 2015 був нагороджений Аваковим нагородною зброєю, але вже 2018 сів на лавку підсудних за звинувачуванням у спробі рейдерського захоплення підприємства. Через рік вийшов на свободу під заставу в 1 мільйон гривень. Тепер він один з керівників ПЗЖ. За словами Ширяєва їх організація нараховує близько 1000 осіб. 

ПЗЖ Ківи має осередки у регіонах: в Одесі організацією керує Ярослав Мудрий, в Сєверодонецьку Луганської області за діяльність Патріотів відповідає Віталій Невеселий, у Запоріжжі керує Михайло Бажанов, а у Дніпрі – Віталій Гуленок.

Крім Ківи засновником ГО «Патріоти – За життя!» є нардеп від ОПЗЖ Віктор Чорний. По сумісництву Чорний є власником охоронної фірми «Шторм». Офіс фірми Чорного знаходиться у Києві по вулиці Васильківській. У 2019 році СБУ проводило обшуки «Шторму» за фактом незаконного збуту фірмою приватних даних стороннім особам. Кістяк «Шторму» складає 20-30 спеціально навчених «бойовиків» – колишніх спец призначенців та екс«Беркутівців», які несли службу за часів Януковича.

Окрім фізичного крила, армія Медведчука спирається на «бойовиків духовних». За словами ексочільника підрозділу «Дніпро-1» Юрія Берези, в кожному монастирі УПЦ МП знаходиться «від 100 бойовиків, переодягнених у попів і підконтрольних російським спецслужбам». 

Видання відмічає, що до СБУ було направлене звернення з проханням прокоментувати діяльність силових структур Медведчука, однак у відомстві відмовилися від відповіді. У свою чергу, співрозмовник в керівництві МВС запевнив, що ситуація «знаходиться під контролем».