Блокування українських військових в Криму: російському військовому оголошено підозру

Блокування військової частини берегової охорони у Криму – повідомлено про підозру генерал-лейтенанту ЗС РФ, повідомляє Офіс генпрокурора.

Прокурорами Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру командиру десантно-штурмової бригади Збройних Сил Російської Федерації.

Той у званні генерал-лейтенанта проходить службу у Південному військовому окрузі ЗС РФ у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України і ведення агресивної війни за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України).

За даними слідства, у березні 2014 року командир 31 окремої гвардійської десантно-штурмової бригади Повітряно-десантних військ ЗС РФ та близько 50 військовослужбовців під його керівництвом здійснили оточення периметру та заблокували військову частину А2320 (36-ту окрему бригаду берегової оборони ВМС ЗС України), дислоковану в с. Перевальне АР Крим.

На виконання вказівок командира бригади по периметру цієї військової частини було розміщено близько п’яти броньованих автомобілів марки ГАЗ-2330 «Тигр», обладнаних кулеметами на даху, двох військових автомобілів «УАЗ» та десяти автомобілів «УРАЛ», що перешкоджали вільному виходу та виїзду з території військової частини.